Trwa ładowanie...

Sprzedany grób. Rodzina oskarża proboszcza z okolic Częstochowy

Policja wyjaśnia okoliczności sprzedania miejsca na cmentarzu, na którym znajduje się już grób. Kwatera opłacona jest na wiele lat, a mimo to mogiła została rozkopana. Miała tam spocząć inna osoba.
Share
Policjanci sprawdzają, gdzie teraz znajdują się szczątki pochowanych osób
Policjanci sprawdzają, gdzie teraz znajdują się szczątki pochowanych osóbŹródło: WP.PL
dh52q0s

Rodzina z Rędzin w okolicach Częstochowy zauważyła rozkopany grób w pierwszy dzień świąt. Byli zszokowani i przerażeni.

- Ze zdumieniem zobaczyliśmy, że grób, którym mamy prawo dysponować do 2035 r., jest rozkopany i wyraźnie przygotowany do nowego pochówku - mówią członkowie rodziny reporterom "Gazety Wyborczej", która opisuje tę bulwersującą sprawę.

Najpierw próbowali wyjaśnić z proboszczem parafii, która zarządza cmentarzem. Ten miał jednak stwierdzić, że może co najwyżej oddać im 800 zł wniesionej wcześniej opłaty za kwaterę z grobem. Z relacji zainteresowanych wynika, że księdza nie skłoniła też do zmiany decyzji zapowiedź interwencji w kurii.

dh52q0s

Mieszkańcy Rędzin zdecydowali się zawiadomić policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Funkcjonariusze sprawę przyjęli i wyjaśniają ją pod kątem domniemania oszustwa.

Ofiary wojny

Warto zaznaczyć, że w grobie nie spoczywają bliscy rodziny, która go opłaciła. To mogiła pochowanej podczas II wojny światowej 27-latki jej 4-letniego dziecka. Kobieta została wcześniej wysiedlona z Poznania, a w okolicach Częstochowy nie miała żadnych krewnych. Pamięć o niej jednak przetrwała w lokalnej społeczności i jedna z rodzin postanowiła zaopiekować się grobem ofiar wojny.

Policjanci sprawdzą, gdzie teraz znajdują się szczątki kobiety i jej synka.

dh52q0s

Jak wyjaśnia dziennik, w częstochowskiej kurii nikt nie chciał komentować sprawy grobu ze względu na "przerwę świąteczną".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dh52q0s

Podziel się opinią

Share
dh52q0s
dh52q0s
Więcej tematów