Trwa ładowanie...

Sprzedany grób. Rodzina oskarża proboszcza z okolic Częstochowy

Policja wyjaśnia okoliczności sprzedania miejsca na cmentarzu, na którym znajduje się już grób. Kwatera opłacona jest na wiele lat, a mimo to mogiła została rozkopana. Miała tam spocząć inna osoba.

Share
Sprzedany grób. Rodzina oskarża proboszcza z okolic Częstochowy
Źródło: WP.PL
d3iek70

Rodzina z Rędzin w okolicach Częstochowy zauważyła rozkopany grób w pierwszy dzień świąt. Byli zszokowani i przerażeni.

- Ze zdumieniem zobaczyliśmy, że grób, którym mamy prawo dysponować do 2035 r., jest rozkopany i wyraźnie przygotowany do nowego pochówku - mówią członkowie rodziny reporterom "Gazety Wyborczej", która opisuje tę bulwersującą sprawę.

Najpierw próbowali wyjaśnić z proboszczem parafii, która zarządza cmentarzem. Ten miał jednak stwierdzić, że może co najwyżej oddać im 800 zł wniesionej wcześniej opłaty za kwaterę z grobem. Z relacji zainteresowanych wynika, że księdza nie skłoniła też do zmiany decyzji zapowiedź interwencji w kurii.

d3iek70

Mieszkańcy Rędzin zdecydowali się zawiadomić policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Funkcjonariusze sprawę przyjęli i wyjaśniają ją pod kątem domniemania oszustwa.

Ofiary wojny

Warto zaznaczyć, że w grobie nie spoczywają bliscy rodziny, która go opłaciła. To mogiła pochowanej podczas II wojny światowej 27-latki jej 4-letniego dziecka. Kobieta została wcześniej wysiedlona z Poznania, a w okolicach Częstochowy nie miała żadnych krewnych. Pamięć o niej jednak przetrwała w lokalnej społeczności i jedna z rodzin postanowiła zaopiekować się grobem ofiar wojny.

Policjanci sprawdzą, gdzie teraz znajdują się szczątki kobiety i jej synka.

Jak wyjaśnia dziennik, w częstochowskiej kurii nikt nie chciał komentować sprawy grobu ze względu na "przerwę świąteczną".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3iek70

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3iek70
d3iek70
Więcej tematów