Trwa ładowanie...
d2i4sq7

Sprawca napaści w Rimini może zostać uniewinniony. Tego chce obrona

Obrona skazanego za gwałt i napaść Kongijczyka chce jego uniewinnienia. Twierdzi, że mężczyzna nie zgwałcił Polki i wskazuje na jego "trudne życie" i samotność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obrona twierdzi, że nie pewności czy Guerlin Butungu dokonał gwałtu na Polce
Obrona twierdzi, że nie pewności czy Guerlin Butungu dokonał gwałtu na Polce (PAP/EPA, Fot: Manuel Migliorini)
d2i4sq7

Boloński sąd rozpatruje apelację od wyroku ws. Guerlina Butungu, szefa bandy napastników, który razem z 3 innymi osobami zgwałcił Polkę i pobił jej partnera. Adwokaci Kongijczyka w uzasadnieniu do wyroku wskazali okoliczności łagodzące, które mogą zostać uznane przez sąd - informuje PAP.

Obrona pisze o młodym wieku Botungu, wcześniejszej niekaralności oraz braku procesu integracji w nowym kraju. Dodatkowo zaznacza, że Kongijczyk miał w swojej ojczyźnie trudną przeszłość co miało wpływ na jego postępowanie charakteryzujące się "brakiem reguł".

Zobacz także: Krzyże w urzędach. "Traktuje się je jak miecze i młotki”

Adwokaci jako okoliczności łagodzące wskazują też poczucie osamotnienia, zachowanie w trakcie śledztwa i wyrażenie skruchy. Według nich nie ma pewności, że to Butungu dokonał gwałtu. Ich zdaniem mógł zostać wrobiony przez trzech nieletnich sprawców. Apelacja prawdopodobnie zostanie rozpatrzona po wakacjach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i4sq7

Podziel się opinią

Share

d2i4sq7

d2i4sq7
Więcej tematów