Sprawca napaści w Rimini może zostać uniewinniony. Rozmawialiśmy z prawnikiem Polaków

Trudne życie i samotność - między innymi na te okoliczności łagodzące zwraca uwagę obrona Kongijczyka, skazanego za gwałt na Polce i napaść na nią i jej partnera w Rimini. W rozmowie z WP do złożonej apelacji odniósł się prawnik Polaków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kongijczyk został skazany na 16 lat więzienia
Kongijczyk został skazany na 16 lat więzienia (East News)
WP

Sprawa gwałtu na Polce i napaści na nią i jej partnera nie dobiegła końca. Choć Guerlin Butungu - szef bandy napastników, który razem z trzema innymi osobami zgwałcił Polkę i pobił jej partnera - usłyszał wyrok, sąd rozpatruje apelację.

Obrona Kongijczyka utrzymuje, że jest on niewinny. Zwraca uwagę na okoliczności łagodzące, które mogą zostać uznane przez sąd. Mowa o wcześniejszej niekaralności, ale także o braku procesu integracji w nowym kraju, trudnej przeszłości, poczuciu osamotnienia i wyrażeniu skruchy w trakcie śledztwa. Wiemy, co na to prawnik Polaków.

W rozmowie z WP podkreślił, że "według włoskiego i europejskiego prawa skazany może odwołać się od wyroku, używając wszystkich argumentów". Jednocześnie zaznaczył że "głęboko wierzy, że te argumenty nie będą wystarczające do wydania wyroku uniewinniającego".

WP

- Wobec tych i wszelkich innych argumentów przedstawimy nasze argumenty. Jak dotychczas, będziemy bronić praw i interesów dwóch młodych polskich ofiar - zadeklarował.

"Wyjątkowa brutalność"

Przypomnijmy, że do ataku na polskich turystów w Rimini doszło w nocy z 25 na 26 sierpnia 2017 roku. 26-letnia Polka została wielokrotnie zgwałcona, a towarzyszący jej mężczyzna pobity i okradziony. Czterech napastników usłyszało zarzuty ciężkiego rozboju, zbiorowej przemocy seksualnej oraz spowodowania obrażeń ciała.

Sąd w Rimini podkreślił, że napaść na dwoje młodych Polaków i wielokrotny gwałt na kobiecie były "wyjątkowo brutalne i okrutne". Szef bandy został skazany na 16 lat więzienia.

WP

Polacy nie byli jedynymi ofiarami bandytów tamtej nocy. Po ataku na parę, sprawcy dokonali równie brutalnej napaści na transseksualistę z Peru. Pobili go i zgwałcili, a następnie pozostawili rannego na ulicy.

Polub WP Wiadomości
WP
WP