Trwa ładowanie...
d1rqret

Sprawca gwałtu i morderstwa nastolatki po ponad 30 latach usłyszał wyrok

Sąd Okręgowy w Zielonej Górze skazał 59-letniego Mirosława Cz. na 25 lat więzienia za zabójstwo 17-latki dokonane w 1983 roku. Oskarżony do końca nie przyznawał się do winy. Głównym dowodem były badania DNA z materiałów zabezpieczonych na miejscu przestępstwa. Sąd zdecydował też o pozbawieniu go praw publicznych na 10 lat.
Share
d1rqret

Do zabójstwa 17-letniej Barbary Ż. doszło w maju 1983 roku w okolicach miejscowości Radomia koło Zielonej Góry. Jak ustalono, nastolatka została uduszona i brutalnie zgwałcona - poinformował rzecznik prokuratury okręgowej w Zielonej Górze Grzegorz Szklarz.

Śledztwo w tej sprawie umorzono z powodu niewykrycia sprawców. Dopiero w 2010 roku zatrzymano 59-letniego mężczyznę, któremu już w 1983 roku przedstawiono zarzut zabójstwa Barbary Ż., jednak nie zdołano wówczas zebrać dowodów wystarczających, by oskarżyć go o dokonanie morderstwa.

Mężczyzna wcześniej był karany za morderstwo i gwałt 15-letniej dziewczyny, za co został skazany na karę śmierci - wyrok zamieniono na 25 lat więzienia. W 1983 roku, po odsiedzeniu połowy kary, opuścił za zakład karny. Niecały miesiąc później dokonał kolejnego zabójstwa.

NaSygnale.pl: Tragiczny finał sms-owego romansu

d1rqret

Podziel się opinią

Share
d1rqret
d1rqret
Więcej tematów