Trwa ładowanie...
djddipx

Sprawa znieważenia prezydenta Andrzeja Dudy. Jest wyrok

Wymyślił krótką i niemiłą rymowankę o prezydencie Andrzeju Dudzie. Hasło zamieścił na transparencie, przez co miał kłopoty. Sprawa publicznego znieważenia głowy państwa trafiła do sądu i właśnie dobiegła końca.
Share
Wyrok jest nieprawomocny
Wyrok jest nieprawomocnyŹródło: East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
djddipx

Niewinny - tak orzekł Sąd Okręgowy w Szczecinie. Wyrok dotyczy Pawła Jackowskiego, który w lipcu 2018 w Podgrodziu w województwie zachodniopomorskim stał przy trasie przejazdu prezydenckiej kolumny z nietypowym transparentem.

"Dzisiaj pałac, jutro ciupa, nie prezydent, tylko d..a" - takie zdanie widniało na transparencie. Pojawiło się podejrzenie, że Jackowski tym sposoem znieważył głowę państwa.

Według sądu, hasło jest obraźliwe, ale szkodliwość czynu znikoma. Dlatego Jackowski nie poniesie konsekwencji.

djddipx

Zobacz także: Spekulacje wokół Szydło. Miller: to byłoby jaskrawe wotum nieufności dla prezydenta Dudy

"Obywatele mają prawo do krytyki"

Co więcej, Jackowski nie wydaje się żałować tego co zrobił. Zapytany o to, czy znowu będzie jeździł z transparentem za Dudą, odpowiedział: - Odpowiem pytaniem na pytanie. Czy prezydent zacznie być prezydentem wszystkich Polaków i zacznie być samodzielny?

djddipx

- Jestem zadowolony. Wyrok jest po naszej myśli, zgodny z naszymi działaniami i z moim tłumaczeniem. Sąd w uzasadnieniu podniósł bardzo ważne kwestie, między innymi, że urząd prezydenta nie może być wyłączony z prawa do krytyki przez obywateli i to jest bardzo ważne - podkreślił.

I dodał, że "jeżeli władza boi się krytyki, to jest to władza totalitarna, autorytarna".

Wyrok jest nieprawomocny.

Wcześniej pisaliśmy o tym, że Jackowski na poprzedniej rozprawie przedstawiał definicję słowa, przez które znalazł się w sądzie.

Źródło: se.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djddipx

Podziel się opinią

Share
djddipx
djddipx
Więcej tematów