Trwa ładowanie...

Sprawa pozwolenia na broń Cezarego Grabarczyka. Lekarka z zarzutami

Lekarce postawiono trzy zarzuty dotyczące poświadczenia nieprawdy w orzeczeniach lekarskich. Według śledczych nie przeprowadzała wszystkich wymaganych badań starającym się o broń politykom.

Share
Sprawa pozwolenia na broń Cezarego Grabarczyka. Lekarka z zarzutami
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
d483wfa

Chodzi m.in. o orzeczenia lekarskie posła PO Cezarego Grabarczyka i posła PiS Dariusza Seligi. Prokuratura nie poinformowała, czy kobieta przyznała się do winy. Nie wiadomo też, czy zastosowano wobec niej jakieś środki zapobiegawcze, jak zakaz opuszczania kraju, dozór policji czy areszt.

Wcześniej w zarzuty usłyszeli Cezary Grabarczyk i Dariusz Seliga. - Teraz liczba podejrzanych w śledztwie wzrosła do trzech – powiedział Polskiej Agencji Prasowej rzecznik Prokuratury Regionalnej w Katowicach Waldemar Łubniewski.

d483wfa

Zarzut dla Cezarego Grabarczyka

Zarzut wobec Cezarego Grabarczyka dotyczy poświadczenia nieprawdy w toku postępowania o wydanie pozwolenia na posiadanie broni palnej. Polegało ono na potwierdzeniu w dokumentach odbycia i przebiegu egzaminu, który faktycznie nie został przeprowadzony.

Zobacz także: Kukiz: pytania prezydenta Dudy to kpina z narodu

Po przedstawieniu zarzutu Cezary Grabarczyk stwierdził, że jest to działanie mające zastraszyć opozycję. Podkreślił, że nie złamał prawa, a dobrego imienia będzie bronił w sądzie.

Sprawą wcześniej zajmowała się prokuratura z Ostrowa Wielkopolskiego, ale w 2015 r. umorzyła śledztwo dotyczące Cezarego Grabarczyka oraz Dariusza Seligi.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d483wfa

Podziel się opinią

Share
d483wfa
d483wfa
Więcej tematów