Trwa ładowanie...
27-10-2014 06:57

Sprawa Olewnika. Prokuraturo, przyznaj się do klęski

W poniedziałek mija 13. rocznica zniknięcia Krzysztofa Olewnika. Śledztwo w tej sprawie to nieustanne pasmo klęsk. Prokuratura powinna przyznać się do porażki i odłożyć sprawę na półkę - czytamy w tygodniku "Wprost".

Sprawa Olewnika. Prokuraturo, przyznaj się do klęskiŹródło: WP.PL, fot: Marcin Gadomski
dh1t60j
dh1t60j

Do sprawy Olewnika przydzielonych jest nadal pięciu prokuratorów z gdańskiej apelacji. Na potrzeby śledztwa pracuje policyjna grupa złożona 14 funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych i Centralnego Biura Śledczego. Był moment, że funkcjonariuszy było nawet 22.

Śledztwo pochłania miliony złotych. Efekty? Żadne. 17 października – kolejny akt blamażu. Sąd Apelacyjny w Łodzi uniewinnia dwóch policjantów, którzy na początku zajmowali się sprawą Krzysztofa Olewnika i mieli dopuścić się zaniedbań. Wyrok w pierwszej instancji był taki sam.

Akt oskarżenia, który posypał się w sądzie, przygotowała prokuratura apelacyjna w Gdańsku. Ta sama, która miała wyjaśnić główną zagadkę – dlaczego w 2001 roku chłopak został porwany i kto odpowiada za jego śmierć?

Prawnik, który z bliska i od lat obserwuje sprawę mówi w rozmowie z "Wprost": "Prokuratura nie będzie w stanie sformułować aktu oskarżenia w głównym wątku związanym z porwaniem".

- Dlaczego tego nie umorzą. Po co to ciągną? – pyta tygodnik "Wprost".

- Na to śledztwo poszły miliony złotych. Boją się przyznać do porażki przed rodziną, dziennikarzami i opinią publiczną – pada odpowiedź.

dh1t60j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh1t60j
Więcej tematów