Trwa ładowanie...

Spór o ukraińskie zboże. Jasny sygnał ws. Polski

Wasyl Zwarycz, ambasador Ukrainy w Polsce odniósł się do konfliktu między Polską a Ukrainą dotyczącego ograniczeń na ukraińskie produkty rolne. Zwarycz podkreślił, że ten spór nie wpłynie negatywnie na dwustronne stosunki między krajami. Wyraził również przekonanie, że obie strony są gotowe do rozwiązania tego problemu.

Spór o ukraińskie zboże. Jest deklaracja UkrainySpór o ukraińskie zboże. Jest deklaracja UkrainyŹródło: East News, fot: Lukasz Gdak
da074lt
da074lt

Ambasador Ukrainy, cytowany przez portal Ukraińska Prawda, przekazał, że "nie ma nic, co mogłoby zakłócić lub podważyć mocny fundament naszej przyjaźni i braterstwa z Polską, bo na straży tych stosunków stoją społeczeństwa polskie i ukraińskie".

Zwarycz odniósł się również do dyskusji, które obecnie toczą się w sferze gospodarczej między obydwoma krajami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Polski medyk w Ukrainie. Mówił o rosyjskiej mentalności na froncie

Strona ukraińska o konflikcie z Polską

- Te dyskusje, które obecnie toczą się w sferze gospodarczej, to tylko niewielka część tego, co dzieje się w stosunkach między Ukrainą a Polską. A zdecydowana większość spraw naprawdę rozwija się bardzo pozytywnie - powiedział Zwarycz.

da074lt

Następnie podkreślił, że rozwiązanie sporu zbożowego wymaga przede wszystkim dobrej woli do konstruktywnego dialogu i ma ją zarówno Ukraina, jak i Polska. Przypomniał przy tym ostatnią rozmowę ministrów rolnictwa obu krajów.

- Mam nadzieję, że uda nam się dojść do porozumienia i temat ukraińskiego zboża nas nie podzieli. I będziemy jedynie współpracować, aby wypracować wspólny mechanizm działania dziś i w przyszłości - zakończył swoją wypowiedź ambasador Zwarycz.

Przeczytaj też:

da074lt
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
da074lt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

da074lt
Więcej tematów