Trwa ładowanie...

Spór o budowę zamku w Puszczy Noteckiej. Jest reakcja ministerstwa

- Inwestor świadomie wprowadził w błąd Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, stąd jest podstawa do wznowienia postępowania ws. inwestycji w Puszczy Noteckiej - poinformował szef resortu środowiska Henryk Kowalczyk.

Spór o budowę zamku w Puszczy Noteckiej. Jest reakcja ministerstwaŹródło: East News
d3dx3m8
d3dx3m8

Ministerstwo Środowiska stwierdziło, że inwestor odpowiedzialny za budowę zamku w Puszczy Noteckiej wprowadził w błąd Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Inwestycja zajmuje większą powierzchnię niż wcześniej określono oraz zahacza o tereny należące do skarbu państwa.

Obszar budynku miał liczyć ok 1,7 ha i miał być obiektem hotelowym. Ostatnio zmieniono przeznaczenie na budynek mieszkalny, jednak o takiej samej powierzchni. Teren poniżej 2 ha nie wymaga uzyskania tzw. decyzji środowiskowej. Tymczasem obszar zdecydowanie przewyższa te wytyczne, co zmienia charakter inwestycji na "mogące znacząco wpłynąć na środowisko".

Zamek w Stobinicy wprowadził w błąd RDOŚ

Decyzja ws. budowy zamku w Stobnicy jest obecnie w rękach Prokuratury Krajowej w Poznaniu i nadzoru budowlanego. Z czego nadzór orzekł już, że nie dopatrzył się nieprawidłowości w związku z inwestycją.

Sprawie ponownie miał przyjrzeć się Generalnemy Dyrektor Ochrony Środowiska w celu wszczęcia pilnej kontroli procesu wydania decyzji ws. budowy na terenie puszczy. Takie zalecenie wydało Ministerstwo Środowiska.

Inwestycja w Puszczy Noteckiej nie spełnia norm

Prezes firmy D.J.T. Dymitr Nowak zarzekał się jednak, że budowa zamku przebiega zgodnie z pozwoleniem na budowę, a nadzór budowlany wielokrotnie potwierdził brak nieprawidłowości w związku z realizacją projektu.

Źródło: dziennik.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dx3m8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dx3m8
Więcej tematów