Trwa ładowanie...

Spłonęła stolarnia w Pleszewie. Z pożarem walczyło 50 strażaków

Minionej nocy wybuchł pożar w zakładzie stolarskim przy ul. Pisaki w Pleszewie. Właściciel stolarni straty oszacował na 350 tys. zł.
Share
Spłonęła stolarnia w Pleszewie. Z pożarem walczyło 50 strażaków
Źródło: KPPSP Pleszew
dsgzsat

We wtorek, 24 lutego po godz. 20 dyżurny pleszewskiej straży pożarnej odebrał wiadomość o pożarze zakładu stolarskiego znajdującego się przy ul. Piaski w Pleszewie. Gdy na miejsce dotarły pierwsze jednostki strażaków płomienie wychodziły już na zewnątrz budynku.

- W momencie pojawienia się ognia zakład był zamknięty. W środku budynku nikogo nie było – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Paweł Mimier z zespołu prasowego pleszewskiej straży pożarnej.

Z uwagi na w pełni już rozwinięty pożar, obejmujący całą powierzchnię zakładu i bardzo wysoką temperaturę, kierujący działaniami podjął decyzję o wycofaniu ratowników z płonącego obiektu. Dalsze działania gaśnicze prowadzone były z zewnątrz.

dsgzsat

Na miejsce cały czas dojeżdżały kolejne zastępy straży pożarnej, dzięki czemu zdołano zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia na sąsiednie budynki. Aby zapewnić ciągłość podawania środków gaśniczych, na miejsce zadysponowano cysternę z wodą oraz zwiększono ciśnienie w miejskiej sieci wodociągowej.

Po opanowaniu pożaru strażacy kamerą termowizyjną sprawdzili czy nie ma już ukrytych zarzewi ognia. Konieczna była również rozbiórka części spalonego budynku oraz wyniesienie na zewnątrz nadpalonych elementów i maszyn.

Akcja gaśnicza trwała w sumie ponad pięć godzin, wzięło w niej udział 13 zastępów straży pożarnej, czyli łącznie 52 strażaków. Właściciel swoje straty oszacował na około 350 tys. zł. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się ognia. Trwa dochodzenie w tej sprawie.

Zenon Kubiak, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dsgzsat

Podziel się opinią

Share
dsgzsat
dsgzsat
Więcej tematów