Trwa ładowanie...
d3vjb98

Śpiewak: kampania nudna, politycy nieprzekonujący

Socjolog Paweł Śpiewak ocenił, że kampania wyborcza była nudna, a politycy byli nieprzekonujący. Jego zdaniem, należy się liczyć z tym, że frekwencja wyborcza będzie bardzo niska.

Share
d3vjb98

Kampania była mało agresywna, spokojna, ale jednocześnie nierzeczowa - powiedział w czwartek Śpiewak. Jego zdaniem, omijano najważniejsze, najbardziej dramatyczne tematy, jak problem deficytu budżetowego. Ominięto też właściwie problem podatkowy, bezrobocie i wszystko to, co najbardziej boleśnie dotyczy ludzi - ocenił.

Jego zdaniem, kampania była, w pewnym sensie, lekceważąca wobec publiczności politycznej. Przeciętny obywatel nie mógł na podstawie zaproponowanych programów, ze względu na brak rzeczowości, ułatwić sobie zrozumienia problemów - mówił Śpiewak.

Kampania była na tyle nieciekawa i mierna, że mam wrażenie, iż media śledziły ją z obowiązku, a nie z przyjemności, czy poczucia, że coś ważnego i ekscytującego się dzieje - zaznaczył.

Zdaniem Śpiewaka, kampania była też z góry rozstrzygnięta, nikt nie oczekiwał wielkich niespodzianek. Mniej więcej wiadomo, jaki będzie układ w parlamencie - powiedział.

d3vjb98

Według niego, najbardziej frapującym zjawiskiem jest całkowita dekompozycja dwóch partii, które brały odpowiedzialność za rząd, czyli AWS i UW. Ich występy publiczne są takie jak występy zwierzęcia z podkulonym ogonem, to znaczy przestraszone, niepewne siebie, bez ofensywnej wizji tego, co ma się zdarzyć - mówił Śpiewak.

Zaznaczył, że w ostatnich dniach wzrosło znaczenie partii radykalnych, jak Samoobrona, Liga Polskich Rodzin i Alternatywa. Partie te są bardzo radykalne w ocenach, surowe, używają brutalnego języka politycznego - ocenił Śpiewak. (aso)

d3vjb98

Podziel się opinią

Share
d3vjb98
d3vjb98
Więcej tematów