Trwa ładowanie...
d4e2wjp
Deutsche Welle
talib

Spiegel: zatrzymany niemiecki talib z polskim obywatelstwem

Aresztowany w lutym w Afganistanie niemiecki talib Thomas K. może być psychicznie chory – podał niemiecki tygodnik "Der Spiegel”. 36-letni ekstremista posiada także obywatelstwo polskie.
Share
Thomas K. został aresztowany w lutym
Thomas K. został aresztowany w lutymŹródło: DW
d4e2wjp

Afgańskie siły bezpieczeństwa zatrzymały mężczyznę dwa miesiące temu w prowincji Helmand na południu Afganistanu uważanej za jeden z bastionów talibów.

Jak pisze niemiecki tygodnik, zatrzymany bojownik zrobił na niemieckich urzędnikach w Kabulu wrażenie niezrównoważnego psychicznie. Po deportacji do Niemiec, co nastąpiło w czwartek, został skierowany na badania psychologiczne. Jak podaje "Der Spiegel” mężczyzna ma też polskie obywatelstwo.

Thomas K. wyjechał w 2012 roku w rejon walk w Afganistanie, gdzie przyłączył się do talibów. Był już wcześniej obserwowany przez niemieckie służby ze względu na sympatię okazywaną dżihadystom. Władze podejrzewają, że radykał mógł brać udział w zamachach na niemieckie instytucje bądź placówki Bundeswehry w Afganistanie. Afgańskie służby podejrzewają, że należał do elitarnej jednostki talibów.

Jacek Lepiarz, Berlin

d4e2wjp

Podziel się opinią

Share
d4e2wjp
d4e2wjp
Więcej tematów