Trwa ładowanie...

Spiegel: zatrzymany niemiecki talib z polskim obywatelstwem

Aresztowany w lutym w Afganistanie niemiecki talib Thomas K. może być psychicznie chory – podał niemiecki tygodnik "Der Spiegel”. 36-letni ekstremista posiada także obywatelstwo polskie.

Spiegel: zatrzymany niemiecki talib z polskim obywatelstwemŹródło: DW
d20fhsk
d20fhsk

Afgańskie siły bezpieczeństwa zatrzymały mężczyznę dwa miesiące temu w prowincji Helmand na południu Afganistanu uważanej za jeden z bastionów talibów.

Jak pisze niemiecki tygodnik, zatrzymany bojownik zrobił na niemieckich urzędnikach w Kabulu wrażenie niezrównoważnego psychicznie. Po deportacji do Niemiec, co nastąpiło w czwartek, został skierowany na badania psychologiczne. Jak podaje "Der Spiegel” mężczyzna ma też polskie obywatelstwo.

Thomas K. wyjechał w 2012 roku w rejon walk w Afganistanie, gdzie przyłączył się do talibów. Był już wcześniej obserwowany przez niemieckie służby ze względu na sympatię okazywaną dżihadystom. Władze podejrzewają, że radykał mógł brać udział w zamachach na niemieckie instytucje bądź placówki Bundeswehry w Afganistanie. Afgańskie służby podejrzewają, że należał do elitarnej jednostki talibów.

Jacek Lepiarz, Berlin

d20fhsk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20fhsk
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj