Trwa ładowanie...
d3spqq4

Spekulacje nt. stanu zdrowia Clinton po jej zasłabnięciu w Nowym Jorku

• Hillary Clinton zasłabła podczas uroczystości upamiętnienia 15. rocznicy ataku terrorystycznego na USA
• Rozbudziło to spekulacje na temat złego stanu zdrowia
• Clinton jest kandydatką Demokratów na prezydenta
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spekulacje nt. stanu zdrowia Clinton po jej zasłabnięciu w Nowym Jorku
(PAP/EPA, Fot: PETER FOLEY)
d3spqq4

Telewizja CNN pokazała krótki film rejestrujący moment, gdy Clinton jest eskortowana przez swoich współpracowników i ochroniarzy, którzy pomagają jej wsiąść do samochodu. Clinton najpierw potyka się, a potem osuwa się na ich ręce i wygląda, jakby musiała być praktycznie wniesiona do auta.

Kierownictwo jej kampanii oświadczyło, że Clinton źle się poczuła w czasie ceremonii rocznicowej z powodu "przegrzania" organizmu wskutek upału. Temperatura w Nowym Jorku w niedzielę rano wynosiła około 25 st. C. Poinformowano, że kandydatka udała się do mieszkania swojej córki Chelsea, która mieszka na Manhattanie.

Przez następne półtorej godziny sztab kampanii Clinton nie odpowiadał na pytania mediów o jej zdrowie. Dopiero potem kandydatka pojawiła się przed domem i uśmiechnięta powiedziała, że czuje się doskonale.

d3spqq4

Prawica, popierająca republikańskiego kandydata na prezydenta Donalda Trumpa, od dłuższego czasu nagłaśnia wszelkie informacje o kłopotach Hillary Clinton ze zdrowiem. W grudniu 2012 r. Clinton upadła biorąc prysznic w łazience i uderzyła głową o ścianę. Odwieziono ją do szpitala z objawami wstrząsu mózgu. Przez kilka następnych tygodni nie pokazywała się publicznie.

Z powodu jej niedyspozycji odroczono posiedzenie komisji Kongresu w sprawie ataku terrorystycznego na konsulat amerykański w Bengazi we wrześniu 2012 r., w którym zginęło czterech Amerykanów, w tym ambasador USA w Libii Chris Stevens. Clinton miała wystąpić przed tą komisją.

Według komunikatu lekarskiego, powodem upadku Clinton w łazience była infekcja wirusowa żołądka i odwodnienie organizmu. W wyniku upadku i urazu głowy powstał skrzep w naczyniach krwionośnych znajdujących się między mózgiem a czaszką. Wyleczono go, podając leki na rozrzedzenie krwi. Niektóre prawicowe media podważały jednak prawdziwość tej informacji, sugerując, że Clinton mogła doznać wylewu krwi do mózgu.

Ostatnio ultrakonserwatywne media popierające Trumpa, jak portal "Drudgereport.com" i magazyn "Breitbart News", nagłaśniały informacje o napadach kaszlu Clinton w czasie jej wystąpień publicznych. W czasie niektórych przemówień na wiecach kandydatka Demokratów ma ochrypły głos.

Do wyborów pozostały niecałe dwa miesiące. Hillary Clinton w październiku skończy 69 lat. Jest jednym z najstarszych kandydatów do Białego Domu w historii USA. Trump jest jednak od niej jeszcze starszy - ma 70 lat.

d3spqq4

Podziel się opinią

Share
d3spqq4
d3spqq4