Trwa ładowanie...
dm0ah9v
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Spektakularna ucieczka z więzienia w stanie Nowy Jork

Dwóch groźnych przestępców uciekło z największego i najbardziej strzeżonego więzienia w stanie Nowy Jork. Jak poinformowały władze, w poszukiwaniu zbiegów bierze udział ponad 200 policjantów, wspieranych przez specjalne jednostki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spektakularna ucieczka z więzienia w stanie Nowy Jork
(WP, Fot: Konrad Żelazowski)
dm0ah9v

Spektakularną ucieczkę odkryto w sobotę podczas porannego liczenia więźniów. Przestępcy zbiegli w nocy, mimo że ich cele były kontrolowane co dwie godziny. M.in. z ubrań wykonali manekiny, dzięki którym strażnicy byli przekonani, że więźniowie spokojnie śpią.

Wcześniej udało się im przy pomocy narzędzi elektrycznych wydrążyć otwory w stalowych ścianach a następnie tunel, którym wydostali się poza mury więzienia w Dannemora, przy granicy z Kanadą. Poszukuje ich teraz ponad 200 policjantów z psami, a także funkcjonariusze agencji federalnych. W obławie uczestniczą także policyjne śmigłowce.

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo powiedział, że zbiegli więźniowie - Richard Matt i David Sweat - są bardzo groźni. Obaj zostali skazani na dożywocie za zabójstwa.

Władze ustalają, kto i w jaki sposób dostarczył im narzędzia do wydrążenia otworów w ścianach cel i tunelu.

dm0ah9v

Podziel się opinią

Share

dm0ah9v

dm0ah9v
Więcej tematów