Trwa ładowanie...
oprac. Patryk Osowski
13-02-2019 13:54

Specjalny zespół śledczy zbada sprawę Młodzieży Wszechpolskiej

Śledztwo ws. fałszowania podpisów na listach Młodzieży Wszechpolskiej poprowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Poinformowano już, jaki będzie "pierwszy krok" śledczych.

Specjalny zespół śledczy zbada sprawę Młodzieży WszechpolskiejŹródło: PAP
d30t3k4
d30t3k4

Sprawa z 2014 roku - ewentualnego fałszowania podpisów - została przekazana z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku do Prokuratury Regionalnej w Lublinie, a teraz do Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Wszystko po to, by niezależni i niezwiązani ze sprawą śledczy uczciwie ją przeanalizowali. W tym celu powołano dodatkowo także specjalny zespół.

3-4 tygodnie do pierwszych decyzji i wniosków

- Pierwszym zadaniem będzie wskazanie prokuratorów, którzy będą brali udział w zespole śledczym (...) Jeszcze nie wiadomo, ilu ich będzie - cytuje rzecznika PR w Lublinie Jerzego Ziarkiewicza radiomaryja.pl.

d30t3k4

Jak ocenił rzecznik, zapoznanie się ze sprawą i dokumentacją zajmie prokuratorom około 3-4 tygodni.

Jakie czynności podejmą potem? - Najpierw przeczytamy, potem zobaczymy – tłumaczył.

Dodał, że w sprawie jest kilku podejrzanych. Zarzucane im czyny dotyczą art. 248 Kodeksu karnego, czyli przestępstw przeciwko wyborom i referendum. Grozi za nie do 3 lat więzienia.

Andruszkiewicz wydał oświadczenie

Zdaniem Prokuratury Krajowej, dotychczasowe śledztwo w sprawie było prowadzone "nieudolnie, opieszale, bez koncepcji oraz z oczywistym naruszeniem zasad koncentracji materiału dowodowego i ekonomiki procesowej".

d30t3k4

Sprawę ujawnił TVN, a dziennikarze połączyli nieprawidłowości z osobą wiceministra Adama Andruszkiewicza, który był w 2014 roku prezesem MW.

- Rzekome oskarżanie mnie przez jednego z podejrzanych jest nieprawdziwe, co udowodnię przed sądem - skomentował Andruszkiewicz i zapewnił, że jest niewinny.

Źródło: radiomaryja.pl, WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d30t3k4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30t3k4
Więcej tematów