Trwa ładowanie...
dzft4ci

Specjalny zespół prawników poprawi poselskie buble

Ośmiu prawników pomoże posłom w naprawianiu ustaw zakwestionowanych przez Trybunał Konstytucyjny – dowiedział się serwis tvp.info. O powołaniu zespołu ekspertów zdecydował marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Sami posłowie nie nadążają bowiem z poprawianiem wadliwych ustaw.

dzft4ci

- Przez wiele lat poprawki nie były wprowadzane na bieżąco, dlatego jest sporo zaległości – mówi marszałek Komorowski. - Zwiększa się też liczba wyroków Trybunału. Eksperci wreszcie te sprawy uporządkują – wyjaśnia.

Zdaniem Komorowskiego konstytucjonaliści sprawdzą się lepiej niż posłowie, którzy każdorazowo, tuż przed wyborami, mają mniej czasu na pracę merytoryczną, bo zajmują się kampanią. W skład zespołu wejdą głównie prawnicy, którzy mają co najmniej tytuł doktora i są znawcami Konstytucji. Jeden z nich to prof. Włodzimierz Wróbel z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który pracował m.in. nad wpisaniem do Konstytucji ochrony życia od poczęcia. Zespołem ma kierować dr Piotr Radziewicz – wicedyrektor Biura Analiz Sejmowych.

Eksperci będą mieli sporo pracy – z ostatnich danych Trybunału Konstytucyjnego wynika, że na poprawienie w Sejmie czeka około 150 ustaw.

Agata Kondzińska, Katarzyna Borowska

dzft4ci
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzft4ci
Więcej tematów