Trwa ładowanie...

Spadł obiekt z cyrylicą? Szef MON zabiera głos

- Policja i wszystkie służby są zaangażowane w wyjaśnienie. Najprawdopodobniej był to balon meteorologiczny. Takie przypadki się zdarzają - stwierdził podczas konferencji prasowej Władysław Kosiniak-Kamysz pytany o obiekt, który spadł na Mazurach.

Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się do sprawy obiektu, który spadł nad MiłakowemWładysław Kosiniak-Kamysz odniósł się do sprawy obiektu, który spadł nad MiłakowemŹródło: PAP, fot: PAP/Rafał Guz
d1fwj9u
d1fwj9u

Władysław Kosiniak-Kamysz podczas konferencji prasowej z ministrem obrony Szwecji został zapytany o incydent nad Miłakowem. W miejscowości spadł balon meteorlologiczny.

- Policja i służby są zaangażowane w wyjaśnienie. Z informacji, które otrzymałem, wynika, że był to najprawdopodobniej balon meteorologiczny - stwierdził szef MON.

- Takie przypadki mają miejsce, ale z największą starannością podchodzimy do każdej takiej sytuacji. Wydaje się, że tutaj adresatem tych pytań powinny być służby cywilne, nie wojskowe. Ale oczywiście wszystkie służby i środki będą służyć temu, żeby zabezpieczyć i wyjaśnić jaki obiekt spadł i jakie były tego przyczyny. Wszystkie służby państwa w tym zakresie działają - dodał Kosiniak-Kamysz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Młodzi nie chcą już do Warszawy. Wskazali, gdzie żyje im się lepiej

Obiekt pod Miłakowem

W poniedziałek rano na terenie jednej z wsi w gminie Miłakowo (woj. warmińsko-mazurskie) natrafiono na niezidentyfikowany obiekt. Policjanci zostali powiadomieni przez mieszkańca wsi, że w pobliżu jego posesji wylądował jakiś przedmiot.

d1fwj9u

Zabezpieczeniem obiektu zajęła się policja, która następnie przekazała do wojsku. Mundurowi twierdzą, że nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy balon meteorologiczny ląduje na terenie czyjejś posesji.

- Będziemy wyjaśniali, co to za obiekt i skąd przyleciał - informował wcześniej Rafał Jackowski z warmińsko-mazurskiej policji.

d1fwj9u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1fwj9u
Więcej tematów