Trwa ładowanie...

"Śp. Prezydent Jarosław Kaczyński". Fatalna pomyłka MSZ

Wpadka pracownika MSZ zajmującego się twitterowym kontem resortu. "Minister złożył wieniec pod tablicą upamiętniającą śp. Prezydenta Jarosława Kaczyńskiego" - taki wpis, ze zdjęciem szefa dyplomacji, pojawił się na portalu. Pomyłkę szybko naprawiono.

Share
"Śp. Prezydent Jarosław Kaczyński". Fatalna pomyłka MSZ
Źródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
d1eqejh

Na oficjalnym profilu Ministerstwa Spraw Zagranicznych na Twitterze pojawiło się zdjęcie z wizyty szefa dyplomacji w Mołdawii. Jacek Czaputowicz odwiedził przedstawicieli Polonii i złożył wieniec przed tablicą upamiętniającą Lecha Kaczyńskiego.

We wpisie pojawił się jednak kardynalny błąd. "Min. Czaputowicz rozpoczął wizytę w Republice Mołdawii. Minister złożył wieniec pod tablicą upamiętniającą śp. Prezydenta Jarosława Kaczyńskiego" - napisał pracownik MSZ.

Wpadka MSZ na Twitterze. "Nie powinna się była zdarzyć"

Pomyłkę szybko wychwycili inni użytkownicy portalu. Niebawem na profilu MSZ pojawiła się poprawna wersja wpisu, z imieniem brata prezesa PiS, Lecha. Resort przeprosił też za błąd. "Przepraszamy za błąd w poprzedniej wersji tweeta. Pomyłka ta nie powinna się była zdarzyć".

d1eqejh

Dziennikarz Łukasz Rogojsz zwrócił na Twitterze uwagę, że politycy PiS naśmiewali się niedawno z osób obsługujących konto Platformy Obywatelskiej na tym portalu. "Platformiana 'Łudź' była zabawna, że boki zrywać" - napisał.

Masz news, ciekawe zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1eqejh

Podziel się opinią

Share
d1eqejh
d1eqejh
Więcej tematów