Trwa ładowanie...
d4mbcy5
indie

Sonia Gandhi nie chce być premierem Indii

Sonia Gandhi, urodzona we Włoszech przewodnicząca indyjskiej Partii Kongresowej, zwyciężczyni zakończonych 10 maja wyborów parlamentarnych, oświadczyła, że nie będzie nowym premierem Indii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sonia Gandhi
Sonia Gandhi (AFP)
d4mbcy5

"Muszę z pokorą uchylić się od objęcia tego stanowiska" - powiedziała na posiedzeniu posłów swej partii. Podnosząc głos, aby wszyscy ją usłyszeli mimo okrzyków protestu swoich zwolenników, Sonia Gandhi powiedziała: "Proszę was, byście przyjęli moją decyzję i zrozumieli, że jej nie zmienię. Dyktuje mi ją mój głos wewnętrzny, moje sumienie".

Wcześniej niektórzy działacze Partii Kongresowej sygnalizowali, że 57-letnia Sonia Gandhi chce wycofać się z tworzenia rządu, aby położyć kres kontrowersji na temat swego obcego pochodzenia, wznieconej przez nacjonalistyczną Indyjską Partię Ludową (BJP), która w wyniku wyborów utraciła władzę.

Sonia Gandhi nie powiedziała, kogo chciałaby widzieć na czele rządu zamiast siebie. Jednak według mediów jej faworytem jest Manmohan Singh, 71-letni były minister finansów i architekt reform liberalizujących gospodarkę indyjską.

d4mbcy5

Podziel się opinią

Share
d4mbcy5
d4mbcy5
Więcej tematów