Trwa ładowanie...

Elegancja w polskiej polityce. To badanie mówi wszystko

Rafał Trzaskowski na najwyższym stopniu podium w wyścigu o tytuł mistrza elegancji. Prezydent Warszawy został oceniony jako najlepiej ubrany polski polityk. Wśród kobiet parających się tym zawodem na pierwszym miejscu uplasowała się Joanna Mucha. Tak przynajmniej zdecydowali uczestnicy badania dla WP.

Posłanka Joanna Mucha i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski uznani zostali za najelegantszych i najlepiej ubranych w polskiej politycePosłanka Joanna Mucha i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski uznani zostali za najelegantszych i najlepiej ubranych w polskiej polityceŹródło: Wikimedia Commons
dlkpcae
dlkpcae

Badanie przeprowadzone na użytek Wirtualnej Polski przez ogólnopolski panel badawczy Ariadna pozwala poznać opinię Polaków w sprawie prezencji postaci na rodzimej scenie politycznej. Ankietowani ocenili styl osób pokazujących się publicznie po różnych stronach politycznej areny, występujących przed kamerami i widywanych w telewizji w związku z wydarzeniami politycznymi.

Uczestnicy badania nie mają wątpliwości. Na pierwszym miejscu ulokował się Rafał Trzaskowski. Za najelegantszego, najlepiej ubranego polityka uważa go aż 18 proc. ankietowanych. Jego pozycja jest mocna, ale tuż za nim, z głosami 15 proc. uczestników badania, uplasował się Andrzej Duda. Ta dwójka nie ma w zasadzie konkurencji.

Kolejny elegant, Robert Biedroń, znalazł się na podium ze wsparciem zaledwie 7 proc. głosujących.

Kto jest najbardziej eleganckim i najlepiej ubranym polskim politykiem? WP
Kto jest najbardziej eleganckim i najlepiej ubranym polskim politykiem?Źródło: WP

Najlepiej ubrana kobieta w polskiej polityce. Kto nią jest?

Wśród kobiet sytuacja jest zupełnie inna. Joanna Mucha znalazła uznanie wśród 15 proc. ankietowanych. Druga na podium Elżbieta Witek cieszy się znacznie mniejszym poparciem, bo otrzymała zaledwie 8 proc. głosów. Trzecia - z wynikiem na poziomie 6 proc. - jest Małgorzata Kidawa-Błońska.

Kto jest najbardziej elegancką i najlepiej ubraną polską polityczką? WP
Kto jest najbardziej elegancką i najlepiej ubraną polską polityczką? Źródło: WP

Co ciekawe, Mateusz Morawiecki w rankingu na najelegantszego polityka umieszczony został wyżej niż Donald Tusk. Dzieli ich zaledwie jednoprocentowa różnica. Tyle samo traci kolejny w tym notowaniu polityk, czyli Władysław Kosiniak-Kamysz.

dlkpcae

Na zaledwie 1 proc. poparcia uczestników badania zasłużyli Jarosław Kaczyński i Jacek Kurski. Aż 34 proc. ankietowanych nie uznało żadnej ze wskazanych osób za elegancką i dobrze ubraną

Wśród kobiet-polityczek identyczne notowania dotyczyły Aleksandry Dulkiewicz i Beaty Szydło. Broszki zaimponowały pięciu procentom uczestników badania. W malejącej skali ulokowały się Marlena Maląg, Anna Moskwa, Ewa Kopacz, Aleksandra Gajewska i Izabela Leszczyna, ale aż 50 proc. badanych uznaje, że elegancja nie wyróżnia żadnej z wymienionych politycznych liderek.

W badaniu Ariadny, przeprowadzonym na użytek Wirtualnej Polski w połowie września metodą CAWI, udział wzięło 1074 dorosłych Polaków. Badania odbywały się za pomocą ankiety elektronicznej do samodzielnego wypełniania przez internet.

Czytaj również:

dlkpcae

Najnowszy sondaż dla WP. Siemoniak: Kaczyński ma problem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dlkpcae
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlkpcae
Więcej tematów