Trwa ładowanie...
d3lzoce

Sondaż: spada poparcie dla rządu i premiera. Coraz mniej "obojętnych"

Grono zwolenników rządu PiS zmniejszyło się od września o dwa punkty procentowe. Aż o 7 punktów procentowych zwiększyła się za to grupa przeciwników gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spada poparcie dla premiera Mateusza Morawieckiego
Spada poparcie dla premiera Mateusza Morawieckiego (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d3lzoce

Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że rząd Morawieckiego cieszy się poparciem 39 proc. respondentów. W analogicznym badaniu we wrześniu poparcie deklarowało 41 proc. ankietowanych.

Grupa przeciwników gabinetu premiera Morawieckiego (29 proc.) zwiększyła się w stosunku do poprzedniego sondażu o 7 punktów proc. Obojętnych wobec rządu (27 proc.) było w październiku o 5 punktów proc. mniej niż w ubiegłym miesiącu.

d3lzoce

Odpowiedzi "trudno powiedzieć" udzieliło 5 proc. badanych - tyle samo co we wrześniu.

Pogorszył się także społeczny odbiór samego premiera Mateusza Morawieckiego. Liczba zadowolonych z tego, że to on kieruje rządem spadła od września o 2 pkt. procentowe - do 47 proc. Niezadowolonych z tego, że to on stoi na czele rządu jest obecnie 34 proc. ankietowanych, czyli o 6 punktów proc. więcej niż w poprzednim miesiącu.

WP.PL

9 proc. respondentów nie miało zdania w tej kwestii (4 punkty proc. mniej niż w poprzednim sondażu).

d3lzoce

Nieznacznie zmniejszyło się także grono respondentów, którzy pozytywnie oceniają działania rządu Morawieckiego od początku jego utworzenia. Pozytywnie ocenia je obecnie 50 proc. ankietowanych - o 3 punkty proc. mniej niż poprzednio. Negatywną ocenę wystawiło 32 proc. badanych - o 3 punkty proc. więcej niż miesiąc wcześniej. 18 proc. badanych nie miało zdania na ten temat (bez zmian).

"Charakter zmian (...) uprawdopodabnia tezę, że do pogorszenia wizerunku premiera i notowań rządu w jakiejś mierze przyczyniła się publikacja rozmów z restauracji 'Sowa i Przyjaciele' z udziałem Mateusza Morawieckiego. Polaryzowaniu się postaw wobec rządu sprzyja ponadto kampania przed wyborami samorządowymi, w którą zaangażowany jest premier" - komentuje wyniki sondażu CBOS.

Badanie przeprowadzono 4-11 października 2018 roku na liczącej 1079 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło: polsatnews.pl

d3lzoce

Podziel się opinią

Share

d3lzoce

d3lzoce
Więcej tematów