Trwa ładowanie...

Sondaż prezydencki IBRiS: Bronisław Komorowski nieznacznie wygrywa z Andrzejem Dudą

Bronisław Komorowski nieznacznie prowadzi w sondażu przed drugą turą wyborów prezydenckich - wynika z badania Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS). Na obecnego prezydenta zagłosowałoby dziś 45,5 proc. ankietowanych. Na Andrzeja Dudę 44,5 proc.

Share
Sondaż prezydencki IBRiS: Bronisław Komorowski nieznacznie wygrywa z Andrzejem Dudą
Źródło: AFP, Fot: Janek Skarzynski
d2sotzy

10 proc. ankietowanych nie wiedziało jeszcze na kogo odda głos. Udział w wyborach zapowiedziało 59,2 proc. ankietowanych. 39,3 proc. deklaruje, że na wybory nie pójdzie.

IBRiS zastrzega, że badanie przeprowadzono 21 maja, ale przed debatą prezydencką w TVN. Badanie zrealizowane metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo na 1100 osobowej grupie osób.

d2sotzy

Inne sondaże: małe różnice, wygrywa raz Duda, raz Komorowski

Także z opublikowanego w czwartek wieczorem sondażu 18 największych dzienników regionalnych w Polsce wynika, że różnica między kandydatami jest bardzo niewielka. W II turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, na Andrzeja Dudę chce zagłosować 51 proc. zdeklarowanych uczestników głosowania; na Bronisława Komorowskiego - 49 proc.

Zwycięstwo, chociaż również z niewielką przewagą, daje Andrzejowi Dudzie też czwartkowy sondaż CBOS, według którego na kandydata PiS zamierza głosować 48 proc. zdeklarowanych uczestników głosowania, a na Bronisława Komorowskiego - 44 proc.

Z kolei z sondażu przygotowanego w czwartek przez IBRiS dla "Super Expressu" wynika, że na urzędującego prezydenta głosować chce 47,3 proc. ankietowanych, a na Dudę swój głos zamierza oddać 47 proc. badanych.

Zobacz też: "To jak zagłosują wyborcy Kukiza, to wielka niewiadoma"

d2sotzy

Podziel się opinią

Share
d2sotzy
d2sotzy
Więcej tematów