Trwa ładowanie...
sondaż

Sondaż: Polacy popierają CBA. Rekordowe notowania

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej", Polacy doceniają pracę Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Poparcie społeczne dla tego organu jeszcze nigdy nie było tak wysokie.

Share
Sondaż: Polacy popierają CBA. Rekordowe notowania
Źródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d6ub9ot

Ponad 46 proc. respondentów wystawiło CBA pozytywną ocenę - zdecydowanie dobrą opinię na jego temat miało 18,2 proc. ankietowanych, a 28,1 - raczej dobrą. Przeciwnego zdania było 31 proc. badanych. Na temat służby wyrobionego zdania nie miało blisko 22 proc. respondentów.

Sondaż IBRiS dowodzi, że poparcie społeczne dla Biura rośnie. W analogicznym badaniu przeprowadzonym rok temu przez CBOS liczba Polaków zadowolonych z pracy agentów była o 9 proc. niższa. Obecnie notowania CBA są najwyższe, odkąd zaczęto przeprowadzać sondaże na jego temat.

Jak twierdzi ekspertka ds. korupcji z Fundacji Batorego Grażyna Kopińska, rosnąca sympatia Polaków do wspomnianego organu wynika z "sympatii Polaków do walki z korupcją".

d6ub9ot

Zobacz także: Kamiński: Wszyscy w PiS boją się Tuska

- Centralne Biuro Antykorupcyjne ma jasny profil działania a Polacy od zawsze dostrzegali problem łapownictwa w kraju i opowiadali się za zdecydowanym działaniem przeciwko tej formie przestępstw - tłumaczy.

Eksperci wskazują również, że na korzyść CBA działają jego wyniki, na które wpływa fakt, że... śledczy mają czego szukać. "Rz" wskazuje m.in. sprawę "dzikiej reprywatyzacji w Warszawie" oraz proceder wyłudzania podatku VAT. Istotnym elementem sondażowego sukcesu jest również rekordowy budżet, którym dysponuje Biuro. Wynosi on 197,5 mln zł rocznie, co czyni CBA najlepiej opłacaną służbą w kraju.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6ub9ot

Podziel się opinią

Share
d6ub9ot
d6ub9ot
Więcej tematów