Trwa ładowanie...
d2g8flf

Sondaż: Polacy popierają CBA. Rekordowe notowania

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej", Polacy doceniają pracę Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Poparcie społeczne dla tego organu jeszcze nigdy nie było tak wysokie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBA dysponuje najwyższym budżetem w historii
CBA dysponuje najwyższym budżetem w historii (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d2g8flf

Ponad 46 proc. respondentów wystawiło CBA pozytywną ocenę - zdecydowanie dobrą opinię na jego temat miało 18,2 proc. ankietowanych, a 28,1 - raczej dobrą. Przeciwnego zdania było 31 proc. badanych. Na temat służby wyrobionego zdania nie miało blisko 22 proc. respondentów.

Sondaż IBRiS dowodzi, że poparcie społeczne dla Biura rośnie. W analogicznym badaniu przeprowadzonym rok temu przez CBOS liczba Polaków zadowolonych z pracy agentów była o 9 proc. niższa. Obecnie notowania CBA są najwyższe, odkąd zaczęto przeprowadzać sondaże na jego temat.

Jak twierdzi ekspertka ds. korupcji z Fundacji Batorego Grażyna Kopińska, rosnąca sympatia Polaków do wspomnianego organu wynika z "sympatii Polaków do walki z korupcją".

d2g8flf

Zobacz także: Kamiński: Wszyscy w PiS boją się Tuska

- Centralne Biuro Antykorupcyjne ma jasny profil działania a Polacy od zawsze dostrzegali problem łapownictwa w kraju i opowiadali się za zdecydowanym działaniem przeciwko tej formie przestępstw - tłumaczy.

Eksperci wskazują również, że na korzyść CBA działają jego wyniki, na które wpływa fakt, że... śledczy mają czego szukać. "Rz" wskazuje m.in. sprawę "dzikiej reprywatyzacji w Warszawie" oraz proceder wyłudzania podatku VAT. Istotnym elementem sondażowego sukcesu jest również rekordowy budżet, którym dysponuje Biuro. Wynosi on 197,5 mln zł rocznie, co czyni CBA najlepiej opłacaną służbą w kraju.

WP.PL

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2g8flf

Podziel się opinią

Share

d2g8flf

d2g8flf
Więcej tematów