Trwa ładowanie...
sejm

Sondaż. Polacy ocenili prezydenta, Sejm, Senat i Kościół

Działalność Sejmu została oceniona pozytywnie jedynie przez 24 proc. spośród wszystkich badanych. Nieco lepiej w sondażu poradził sobie prezydent - zadowolonych z niego jest 43 proc. respondentów.
Share
Sondaż. Polacy oceniają polityków i księży
Sondaż. Polacy oceniają polityków i księżyŹródło: East News
dmgnu9r

W badaniu CBOS Senat pozytywnie ocenia 29 proc. badanych, a negatywnie - 48 proc., zdania w tej kwestii nie ma 23 proc. ankietowanych.

Jeśli chodzi o ocenę pracy posłów, to pozytywnie ocenia ją jedynie 24 proc. respondentów - bez zmian w porównaniu z ubiegłym miesiącem. Ocenę negatywną wystawiło polskim posłom aż 61 proc. badanych (w grudniu było 63 proc.). Natomiast 15 proc. ankietowanych nie ma zdania w tej kwestii.

Jak Polacy oceniają prezydenta? W styczniu z pracy Andrzeja Dudy zadowolonych było 43 proc. badanych, niezadowolonych - 47 proc.

dmgnu9r

Sondaż. Ocena instytucji

Polaków zapytano także o działalność policji i o stosunek do Kościoła katolickiego. Zgodnie z wynikami sondażu przeprowadzonego przez CBOS, notowania Kościoła nieco się poprawiły w ciągu ostatniego miesiąca.

Obecnie dobrze ocenia go niemal połowa Polaków - 46 proc. i jest to wzrost o 5 punktów proc. w stosunku do grudnia. 42 proc. badanych (spadek o 5 punktów) o instytucji Kościoła wypowiada się negatywnie.

Georgette Mosbacher nad wyraz mocno o Donaldzie Trumpie. Komentarz Rafała Trzaskowskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmgnu9r

Podziel się opinią

Share
dmgnu9r
dmgnu9r
Więcej tematów