Trwa ładowanie...
d2u6afg

Sondaż. Polacy oceniają działania rządu w walce z COVID-19

Wyniki najnowszego sondażu Kantar przeprowadzonego dla "Faktów" TVN nie przynoszą dobrych informacji dla rządzących. Działania rządu podejmowane w walce z COVID-19 są przez Polaków oceniane bardzo źle.
Share
Sondaż. Polacy oceniają działania rządu w walce z COVID-19
Sondaż. Polacy oceniają działania rządu w walce z COVID-19Źródło: PAP
d2u6afg

Respondentom sondażu przeprowadzonego dla "Faktów" zadano następujące pytanie: "Jak ogólnie ocenia Pan(i) działania rządu zmierzające do ograniczenia skutków epidemii koronawirusa?"

57 proc. badanych źle ocenia działania rządu, zmierzające do zmniejszenia liczby chorych. Ocenę pozytywną wystawiłoby rządowi jedynie 38 proc. ankietowanych. Brak opinii w tej kwestii zadeklarowało 5 proc. odpowiadających.

Kiedy pracownia "Kantar" zapytała w czerwcu, czy zdaniem Polaków rząd dobrze przygotował się do walki z pandemią, 52 proc. badanych odpowiedziało wówczas "tak", a 42 proc. "nie".

d2u6afg

- Myślę, że największy problem tego rządu w walce z pandemią polega na tym, że oni przespali miesiące letnie - skomentował poseł Sławomir Nitras w rozmowie z "Faktami".

Jak podkreślili reporterzy "Faktów", na wynik sondażu wpływ miały, z pewnością, ostatnie działania rządu, wśród których wymienili m.in zmieniane z tygodnia na tydzień zakazy i nakazy. Nie bez znaczenia była także sprawa Szpitala Narodowego, który mimo tego, że powstał, do dziś pozostaje prawie pusty.

Przypomnijmy, że opozycja zaczęła kontrolę na Stadionie Narodowym, prosząc o wszystkie dokumenty dotyczące placówki. Posłowie chcą też wyjaśnień od sanepidu w sprawie błędów, do których ta instytucja sama się przyznała - przez bałagan w raportach zgubiono łącznie 22 tys. potwierdzonych zakażeń. W wyniku tego niedopatrzenia pracę straciła wiceszefowa mazowieckiego sanepidu.

Sondaż telefoniczny dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar w dniach 20-23 listopada 2020 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 pełnoletnich osób.

d2u6afg

Źródło: tvn24.pl

Tłit - Cezary Tomczyk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2u6afg

Podziel się opinią

Share
d2u6afg
d2u6afg
Więcej tematów