Trwa ładowanie...

Sondaż. Polacy o noszeniu maseczek

W najnowszym sondażu zapytano Polaków, jak potraktowali nakaz noszenia maseczek chirurgicznych lub maseczek z filtrem. W myśl nowego rozporządzenia nie można już zasłaniać twarzy przyłbicami, szalikami lub chustami. Przepisy nie precyzują jednak rodzaju wymaganej maseczki.
Share
Sondaż. Polacy o noszeniu maseczek
Sondaż. Polacy o noszeniu maseczekŹródło: Pixabay, Fot: leo2014
d1zor59

Od 27 lutego w całej Polsce zaczął obowiązywać nakaz zasłaniania ust i nosa wyłącznie za pomocą maseczki. Rozporządzenie nie precyzuje jednak, jakim rodzajem maseczki należy zasłaniać twarz. W najnowszym sondażu SW Research na zlecenie "Rzeczpospolitej" zadano Polakom pytanie o to, czy po wprowadzeniu nowych przepisów zaczęli stosować specjalne maseczki chirurgiczne lub maseczki z filtrem.

Sondaż. Polacy zmienią maseczki na specjalistyczne?

Z sondażu wynika, że 30,6 proc. ankietowanych jeszcze przed wprowadzeniem nowego rozporządzenia zasłaniało usta i nos specjalnymi maseczkami. 21,5 proc. odpowiedziało, że po zmianie przepisów o zakrywaniu twarzy wymieniło maseczki na specjalistyczne. Zmian w zakresie rodzaju zakładanej na twarz maseczki nie zamierza wprowadzać 36 proc. respondentów. 8,1 proc. ankietowanych w ogóle nie wiedziało o zmianie przepisów, a 3,8 proc. nie zasłania twarzy maseczką w miejscach publicznych.

d1zor59

O tym, że zmieniły się przepisy dotyczące maseczek, najczęściej nie wiedzieli przedstawiciele najmłodszej grupy badanych, czyli osoby między 18. a 24. rokiem życia. O zmianach nie wiedziało 10,9 proc. z nich. Nieświadomi zmian byli również najczęściej mieszkańcy wsi oraz osoby z wykształceniem podstawowym i zawodowym.

Nowe obostrzenia. Nauczanie hybrydowe w dwóch województwach. Komentarz eksperta

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zor59

Podziel się opinią

Share
d1zor59
d1zor59
Więcej tematów