Trwa ładowanie...
sondaż

Sondaż. Polacy mają wątpliwości, kto powinien być kandydatem PiS w wyborach prezydenckich

Andrzej Duda wprawdzie zgromadził najwięcej głosów w sondażu, w którym Polaków zapytano o najlepszego kandydata PiS w wyścigu po fotel prezydencki, jednak jego wynik nie jest najlepszy. Respondenci dali do zrozumienia, że silny konkurent mógłby zagrozić Dudzie.

Share
Sondaż. Polacy mają wątpliwości, kto powinien być kandydatem PiS w wyborach prezydenckich
Źródło: East News
d3pubjt

Trzech na dziesięciu ankietowanych uważa, że to Andrzej Duda powinien być kandydatem PiS w wyborach prezydenckich w 2020 roku. 11 proc. respondentów wskazuje na prezesa ugrupowania, Jarosława Kaczyńskiego. 27 proc. twierdzi, że do walki o fotel prezydencki PiS powinno wystawić kogoś innego. 32 proc. badanych nie umiało zająć w tej sprawie jednoznacznego stanowiska.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Badanie SW Research przeprowadzono na zlecenie serwisu rp.pl w dniach 17-18 lipca bieżącego roku, dlatego nie uwzględnia ono nastrojów po decyzji Senatu o odrzuceniu projektu referendum konstytucyjnego, którego autorem był Andrzej Duda.

d3pubjt

Mimo coraz częstszych nieporozumień z kierownictwem PiS, wszystko wskazuje na to, że to właśnie Duda będzie reprezentował partię w wyborach prezydenckich za 2 lata. O tym, że najprawdopodobniej to właśnie obecny prezydent wystartuje z ramienia PiS, wspominał na początku lipca w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński.

Zobacz także: PiS może się zdziwić. Stanisław Tyszka zapewnia: nie pójdziemy z nim w jednym bloku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3pubjt

Podziel się opinią

Share
d3pubjt
d3pubjt
Więcej tematów