Trwa ładowanie...

Sondaż. Pandemia COVID-19 już nie taka straszna. Polacy boją się czego innego

Jak wynika z najnowszego sondażu, Polacy wchodzą w nowy rok z wieloma obawami. Na progu 2022 roku największy odsetek badanych niepokoi dalszy wzrost cen, ryzyko wojny z Rosją oraz pogłębianie się konfliktu Polski z Unią Europejską. Mimo widma V fali, COVID-19 nie wywołuje już w nas takiego strachu, jak na początku pandemii.

Sondaż. Pandemia COVID-19 już nie taka groźna. Polacy boją się czego innego Sondaż. Pandemia COVID-19 już nie taka groźna. Polacy boją się czego innego Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK
d127l74
d127l74

W sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM ankieterzy pytali respondentów "czego najbardziej obawiają się w przyszłym roku".

Najwięcej, bo aż 29,1 proc. osób wskazało, że boi się dalszych podwyżek cen. 16,3 proc. badanych wskazało na pogłębienie konfliktu Polski z Unią Europejską, a 14,8 proc. obawia się konfliktu z Rosją.

Strach przed nasileniem pandemii koronawirusa znalazł się na czwartym miejscu. Po dwóch latach od pojawienia się COVID-19, obawia się go już tylko 12,7 proc. Polaków.

Zobacz też: wyborcy PiS zdradzeni? Ekspert o decyzji prezydenta ws. lex TVN

Sondaż. Konflikt w Polsce groźniejszy od migrantów

Sprawy związane z gospodarką niepokoją nas nie tylko w kontekście rosnącej inflacji. 8,5 proc. Polaków boi się, że w nadchodzącym roku zostaną podniesione obecne podatki. Z kolei 4,8 proc respondentów wskazało na ryzyko wprowadzenia kolejnego lockdownu.

d127l74

Nieco mniej, bo 4,4 proc. osób najbardziej boi się "pogłębienia konfliktu politycznego w Polsce", a 2,7 proc. nasilenia kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią.

Paradoksalnie cieszyć może ostatni punkt w zestawieniu. Z sondażu wynika, że najmniej osób w przyszłym roku obawia się utraty pracy. "Zwiększenie bezrobocia" wskazało jedynie 0,3 proc. badanych.

3,5 proc. respondentów wybrało odpowiedź "inne", a 2,8 proc, "nie wiem/trudno powiedzieć".

Sondaż United Surveys został przeprowadzony 17 grudnia 2021 roku metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 osób.

d127l74

Przeczytaj też:

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d127l74
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d127l74
Więcej tematów