Sondaż: ogromna przewaga PiS. Pięć partii w Sejmie

42 proc. spośród osób, które zgłaszają chęć udziału w wyborach parlamentarnych, deklaruje, że swój głos odda na PiS. W sondażu przygotowanym przez Kantar Public fatalnie wypadły ugrupowania opozycji, które łącznie zgromadziły znacznie mniejsze poparcie niż partia rządząca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyborcze zwycięstwo PiS wydaje się niezagrożone
Wyborcze zwycięstwo PiS wydaje się niezagrożone (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
WP

Drugie miejsce w sondażu zajęła PO z 14-procentowym wynikiem. W porównaniu z grudniowym badaniem, poparcie dla Platformy spadło o 3 punkty proc. Biorąc pod uwagę 2-procentową zwyżkę PiS, przewaga partii Jarosława Kaczyńskiego przez miesiąc wzrosła o 5 proc.

Do Sejmu dostałyby się również Kukiz'15 oraz Nowoczesna, które zgromadziły po 7 proc. Notowania obu ugrupowań nie zmieniły się w porównaniu z poprzednim badaniem. Próg wyborczy przekroczyłoby również SLD z 5-procentowym poparciem (wzrost o 1 punkt proc.).

"Pod kreską" w badaniu Kantar Public znalazło się PSL (4 proc.). Poparcie Ludowców spadło o 1 punkt proc. W sondażu wzięto pod uwagę również partię Wolność oraz Razem, które zgromadziły 2-procentowe poparcie.

WP

16 proc. biorących udział w badaniu nie wie, na kogo zagłosowałoby w wyborach parlamentarnych (o 1 punkt proc. mniej niż w grudniu).

Źródło: gazetaprawna.pl

Zobacz też: "Moja strona. Bitwa redaktorów": To było kwestią czasu kiedy PiS osiągnie 50 proc.

WP
WP
WP