Trwa ładowanie...
sondaż

Sondaż: ogromna przewaga PiS. Pięć partii w Sejmie

42 proc. spośród osób, które zgłaszają chęć udziału w wyborach parlamentarnych, deklaruje, że swój głos odda na PiS. W sondażu przygotowanym przez Kantar Public fatalnie wypadły ugrupowania opozycji, które łącznie zgromadziły znacznie mniejsze poparcie niż partia rządząca.

Share
Sondaż: ogromna przewaga PiS. Pięć partii w Sejmie
Źródło: East News, fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
d31uqvb

Drugie miejsce w sondażu zajęła PO z 14-procentowym wynikiem. W porównaniu z grudniowym badaniem, poparcie dla Platformy spadło o 3 punkty proc. Biorąc pod uwagę 2-procentową zwyżkę PiS, przewaga partii Jarosława Kaczyńskiego przez miesiąc wzrosła o 5 proc.

Do Sejmu dostałyby się również Kukiz'15 oraz Nowoczesna, które zgromadziły po 7 proc. Notowania obu ugrupowań nie zmieniły się w porównaniu z poprzednim badaniem. Próg wyborczy przekroczyłoby również SLD z 5-procentowym poparciem (wzrost o 1 punkt proc.).

"Pod kreską" w badaniu Kantar Public znalazło się PSL (4 proc.). Poparcie Ludowców spadło o 1 punkt proc. W sondażu wzięto pod uwagę również partię Wolność oraz Razem, które zgromadziły 2-procentowe poparcie.

d31uqvb

16 proc. biorących udział w badaniu nie wie, na kogo zagłosowałoby w wyborach parlamentarnych (o 1 punkt proc. mniej niż w grudniu).

Źródło: gazetaprawna.pl

Zobacz też: "Moja strona. Bitwa redaktorów": To było kwestią czasu kiedy PiS osiągnie 50 proc.

d31uqvb

Podziel się opinią

Share
d31uqvb
d31uqvb
Więcej tematów