Trwa ładowanie...

Sondaż o polityce wobec Unii Europejskiej. Wniosek: rząd PiS robi to źle

Do zmiany - tak znaczna część Polaków reaguje na pytanie o politykę rządu wobec Unii Europejskiej. Niestety, najwięcej z nas opowiada się za tym, że działania władzy nie wzmacniają, ale osłabiają naszą pozycję we wspólnocie.
Share
Polacy są surowi dla rządu
Polacy są surowi dla rząduŹródło: East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d4du6i2

Prawo i Sprawiedliwość dobrze wypada w sondażach, choć nie zawsze zajmuje pierwsze miejsce. Czasu do wyborów do Parlamentu Europejskiego jest coraz mniej, a okazuje się, że Polacy wcale nie są zadowoleni z tego, jak rząd reprezentuje nas w UE. Pojawia się więc pytanie, czy 26 maja dadzą obozowi rządzącemu jeszcze jedną szansę.

Na razie wiadomo, że największa część pytanych - 42 proc. - uważa że polityka PiS osłabia naszą pozycję we wspólnocie. Kolejne 27 proc. respondentów jest przeciwnego zdania: "działania rządu wzmacniają nas w UE". Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

Wśród badanych znaleźli się też tacy, którzy twierdzą, że polityka PiS nie zmienia naszej pozycji we wspólnocie. Zdania w sprawie nie ma 9 proc. ankietowanych.

   WP.PL
Źródło: WP.PL

Zobacz także: #15LatRazem. Belgowie nie wyobrażają sobie Polski bez UE

Sondaż został przeprowadzony telefonicznie, w dniach 8-10 maja 2019 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1001 osób w wieku powyżej 18 lat.

Zobacz też: Wybory do PE. Schetyna o problemie pedofilii, Kaczyński o "seksualizacji" dzieci przez gejów. Nowe tematy kampanii

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4du6i2

Podziel się opinią

Share
d4du6i2
d4du6i2
Więcej tematów