Trwa ładowanie...

Sondaż. Notowania obozu rządzącego lecą w dół

Najnowszy sondaż pokazuje, że najważniejsi politycy w Polsce mają duże powody do obaw. Z badania wynika, że Polacy coraz gorzej oceniają ich pracę. Zadowolenie z pracy rządu Mateusza Morawieckiego spadło poniżej 30 proc.
Share
Sondaż. Notowania obozu rządzącego lecą w dół
Sondaż. Notowania obozu rządzącego lecą w dółŹródło: GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett, Fot: SOPA Images
d48xohm

Z najnowszego badania opinii publicznej pracowni Kantar wynika, że pracę premiera Mateusza Morawieckiego pozytywnie ocenia 30 proc. respondentów. Bardzo podobny wynik uzyskał prezydent Andrzej Duda, którego drugą kadencję pozytywnie ocenia 31 proc. ankietowanych. Obu polityków negatywnie oceniło po 60 proc. badanych. Pozytywną opinię o pracy całego rządu ma 28 proc. uczestników sondażu, a 62 proc. jest odmiennego zdania.

Sondaż. Notowania władz państwowych spadają

Wyniki sondażu oznaczają, że nastąpił spadek notowań premiera, prezydenta i rządu. W podobnym badaniu sprzed miesiąca Morawieckiego pozytywnie oceniło 31 proc. ankietowanych. O 1 pkt. proc. zmalała również pozytywna ocena pracy prezydenta i rządu.

d48xohm

Spadek poparcia zaliczyło również Prawo i Sprawiedliwość. Z najnowszego sondażu Kantar dla PAP wynika, że na PiS zagłosowałoby 30 proc. respondentów. Wzrosło natomiast poparcie dla Koalicji Obywatelskiej, którą w wyborach poparłoby 24 proc. głosujących (wzrost o 6 pkt. proc.). Na ostatnim miejscu podium znalazłaby się Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 14 proc. W sejmowych ławach zasiedliby również posłowie i posłanki Lewicy, na którą zagłosowałoby 8 proc. badanych i Konfederacji (5 proc.). Wymaganego progu nie przekroczyłyby PSL-Koalicja Polska oraz Kukiz'15.

Daniel Obajtek ciąży PiS? "Wyborcy odpływają do Szymona Hołowni"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48xohm

Podziel się opinią

Share
d48xohm
d48xohm
Więcej tematów