Trwa ładowanie...
d3z50af

Sondaż. Największe poparcie dla PiS, spory wzrost dla KO

Prawo i Sprawiedliwość ma powody do zadowolenia. W najnowszym sondażu poparcia Zjednoczona Prawica mocno trzyma się na pozycji lidera. Jednak spory wzrost odnotowała Koalicja Obywatelska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy sondaż. Największe poparcie dla PiS, ale KO ma powody do zadowolenia
Nowy sondaż. Największe poparcie dla PiS, ale KO ma powody do zadowolenia (Andrzej Hulimka / Forum)
d3z50af

Jak wynika z badania IBRiS dla "Rzeczpospolitej", gdyby wybory do parlamentu odbyłyby się teraz, na największe poparcie może liczyć Prawo i Sprawiedliwość. Obóz Zjednoczonej Prawicy zyskałby 41 proc. głosów. Drugą siłą na polskiej scenie politycznej byłaby Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 24,3 proc. wyborców.

Na trzecim miejscu uplasowałby się PSL (11,2 proc), a na czwartym - Lewica (9 proc.). Stawkę zamyka Konfederacja, która może liczyć na 7,5 proc. poparcie. 7 proc. ankietowanych nie wie na kogo, oddałoby swój głos.

W porównaniu z majowym sondażem PiS odnotowało wzrost poparcia o 4 punkty procentowe. Znacznie polepszyła się sytuacja Koalicji Obywatelskiej (wzrost o 9 p.p.). Spadki zaliczyło PSL (o 2 p.p.), Lewica (o 1 p.p) oraz Konfederacja
(0,5 p.p.).

Zobacz wideo: Rafał Trzaskowski pytany o zarzuty Patryka Jakiego i cięcia pensji pracowników żłobków

Wybory prezydenckie 2020. Najnowszy sondaż IBRiS dla WP

Dotychczasowe sondaże największe szanse na wejście do II tury dają obecnemu prezydentowi i kandydatowi KO. Gdyby doszło do takiego pojedynku, to według sondażu IBRiS dla WP, zwyciężyłby Andrzej Duda z wynikiem 49 proc. Rafała Trzaskowskiego pokonałby o 2,6 p.p.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Rzeczpospolita"

d3z50af

Podziel się opinią

Share

d3z50af

d3z50af
Więcej tematów