Trwa ładowanie...

Sondaż. Największe poparcie dla PiS, spory wzrost dla KO

Prawo i Sprawiedliwość ma powody do zadowolenia. W najnowszym sondażu poparcia Zjednoczona Prawica mocno trzyma się na pozycji lidera. Jednak spory wzrost odnotowała Koalicja Obywatelska.

Share
Sondaż. Największe poparcie dla PiS, spory wzrost dla KO
Źródło: Andrzej Hulimka / Forum
d4bxznd

Jak wynika z badania IBRiS dla "Rzeczpospolitej", gdyby wybory do parlamentu odbyłyby się teraz, na największe poparcie może liczyć Prawo i Sprawiedliwość. Obóz Zjednoczonej Prawicy zyskałby 41 proc. głosów. Drugą siłą na polskiej scenie politycznej byłaby Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 24,3 proc. wyborców.

Na trzecim miejscu uplasowałby się PSL (11,2 proc), a na czwartym - Lewica (9 proc.). Stawkę zamyka Konfederacja, która może liczyć na 7,5 proc. poparcie. 7 proc. ankietowanych nie wie na kogo, oddałoby swój głos.

d4bxznd

W porównaniu z majowym sondażem PiS odnotowało wzrost poparcia o 4 punkty procentowe. Znacznie polepszyła się sytuacja Koalicji Obywatelskiej (wzrost o 9 p.p.). Spadki zaliczyło PSL (o 2 p.p.), Lewica (o 1 p.p) oraz Konfederacja
(0,5 p.p.).

Zobacz wideo: Rafał Trzaskowski pytany o zarzuty Patryka Jakiego i cięcia pensji pracowników żłobków

Wybory prezydenckie 2020. Najnowszy sondaż IBRiS dla WP

Dotychczasowe sondaże największe szanse na wejście do II tury dają obecnemu prezydentowi i kandydatowi KO. Gdyby doszło do takiego pojedynku, to według sondażu IBRiS dla WP, zwyciężyłby Andrzej Duda z wynikiem 49 proc. Rafała Trzaskowskiego pokonałby o 2,6 p.p.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Rzeczpospolita"

d4bxznd

Podziel się opinią

Share
d4bxznd
d4bxznd
Więcej tematów