Trwa ładowanie...
d45nygn

Przekop Mierzei Wiślanej. Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda odwiedzili Pomorze. Poszli na wspólne piwo

Premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda odwiedzili w sobotę plac budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej. Podczas wizyty na Pomorzu nie zabrakło też czasu na chwilę relaksu. Obaj panowie postanowili udać się na wspólne piwo, pozując przy tym chętnie do zdjęć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przekop Mierzei Wiślanej. Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda odwiedzili mieszkańców Pomorza
Przekop Mierzei Wiślanej. Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda odwiedzili mieszkańców Pomorza (KPRM)
d45nygn

- Kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej ma na celu wzmacnianie polskiej suwerenności, niezależności i wolności - podkreślał Andrzej Duda na konferencji prasowej w Skowronkach, twierdząc, że "nie będziemy już musieli prosić Rosjan o możliwość komunikowania się na Zalew Wiślany poprzez Cieśninę Pilawską, tylko będziemy mieli własne przejście".

Razem z nim teren przekopu Mierzei Wiślanej odwiedził premier Mateusz Morawiecki, który zauważył, że trwająca inwestycja pomoże całemu regionowi.

- Ta nowa droga morska to test sprawności działań władz państwowych dla dobra regionu. To wielka szansa na rozwój Elbląga, Warmii i Mazur, całego województwa. Skorzysta z tego cała Polska, handel międzynarodowy. Tak napędza się wzrost gospodarczy - powiedział szef rządu.

d45nygn

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

Premier dodał też, że gdy budowa dobiegnie końca, inwestycja stanie się miejscem pracy dla wielu osób, m.in. z branży turystycznej.

Premier i prezydent na Pomorzu. Politycy poszli na wspólne piwo

Po zakończonej wizycie na placu budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda udali się do Krynicy Morskiej, żeby spędzić wspólnie czas i zrelaksować się przy wspólnym obiedzie.

d45nygn

Politycy chętnie pozowali do zdjęć, popijając przy tym piwo z sokiem.

KPRM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d45nygn

Podziel się opinią

Share

d45nygn

d45nygn
Więcej tematów