Trwa ładowanie...
d181nnu

Sondaż: maleje przewaga Clinton nad Trumpem

• Przewaga Hillary Clinton nad Donaldem Trumpem zmalała do 5 punktów procentowych - wynika z opublikowanego sondażu Reuters/Ipsos
• Przeprowadzono go wśród wyborców, którzy prawdopodobnie wezmą udział w amerykańskich wyborach prezydenckich 8 listopada
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hillary Clinton
Hillary Clinton (AFP, Fot: JEFF SWENSEN)
d181nnu

We wtorkowym sondażu Reuters/Ipsos kandydatka Demokratów prowadziła 12 punktami procentowymi, co było jej najlepszym dotąd wynikiem.

Obecnie 41 proc. prawdopodobnych wyborców poparło Clinton, a 36 proc. - Trumpa. Ok. 23 proc. ankietowanych wybrało innego kandydata, zadeklarowało, że nie będą głosować, albo odmówiło udziału w ankiecie.

Reuters odnotowuje, że w mijającym tygodniu Trump atakował kandydatkę Demokratów, zarzucając jej, że dotacje dla fundacji charytatywnej jej rodziny miały wpływ na działania Clinton, kiedy była ona sekretarzem stanu USA (2009-2013). Clinton zaprzecza. Ponownie pojawiły się też pytania dotyczące wykorzystywanie przez Clinton prywatnego serwera mailowego w czasie, kiedy była szefową dyplomacji.

Clinton i Trump zabiegali też o względy Afroamerykanów i innych mniejszości. Reuters odnotowuje, że Trump dał do zrozumienia, iż mógłby złagodzić swe sztywne dotąd stanowisko w kwestii imigracji.

d181nnu

Podziel się opinią

Share
d181nnu
d181nnu
Więcej tematów