Trwa ładowanie...
d22tr60
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Sondaż: II tura wyborów prezydenckich w przyszłym roku bez Francois Hollande'a

• Obecny prezydent Francji w wyborach prezydenckich w 2017 r. nie przejdzie do II tury
• Walka rozegra się między szefową Frontu Narodowego Marine Le Pen a kandydatem Republikanów
• Tak wynika z sondażu opublikowanego przez Le Figaro
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francois Hollande
Francois Hollande (PAP/EPA, Fot: WAEL HAMZEH)
d22tr60

Obecnie poparcie dla Hollande'a (Partia Socjalistyczna) w przyszłorocznych wyborach szacuje się na 13-16 proc. głosów. W pierwszej turze głosowania miałby zająć czwarte miejsce, za kandydatką skrajnie prawicowego Frontu Narodowego (FN), a także kandydatem centroprawicowej partii Republikanie, który zostanie wyłoniony w listopadowych prawyborach, oraz szefem Frontu Lewicy - Jeanem-Lukiem Melenchonem.

Jeśli chodzi o bezpośrednią ocenę kandydatury Hollande'a, 40 proc. zwolenników PS nie chce, by rządził on kolejną kadencję, a ich 39 proc. popiera ten pomysł. 74 proc. badanych Francuzów opowiedziało się za przeprowadzeniem prawyborów w Partii Socjalistycznej (PS).

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez TNS Sofres-One Point opublikowane zostały po czwartkowym wystąpieniu Hollande'a w telewizji, w którym oznajmił, że decyzję dotyczącą jego wystąpienia w wyborach prezydenckich podejmie pod koniec tego roku. Prezydent dodał, że bilans jego prezydentury od 2012 roku jest dla kraju pozytywny i bronił kontrowersyjnej reformy prawa pracy.

Z opublikowanego w czwartek sondażu wynikało, że aż 87 proc. Francuzów negatywnie ocenia bilans jego rządów.

d22tr60

Podziel się opinią

Share

d22tr60

d22tr60
Więcej tematów