ycipk-389tlb

Sondaż IBRIS. Złe wieści dla Donalda Tuska

Coraz niższa pozycja byłego premiera w rankingu zaufania do polskich polityków. Jak się okazuje, im mniej Donalda Tuska w kraju, tym jego notowania są niższe. Cieszyć się może Andrzej Duda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda i Donald Tusk
Andrzej Duda i Donald Tusk (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
ycipk-389tlb

Według sondażu IBRIS, Polacy najbardziej ufają prezydentowi. Na drugim miejscu plasuje się premier Mateusz Morawiecki, a na trzecim - lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Prezydent Andrzej Duda cieszy się zaufaniem 46,3 proc. respondentów. Nie ufa mu 44,6 proc. badanych, a stosunek neutralny zachowuje 9,1 proc. Zaufanie do prezydenta wzrosło w stosunku do ubiegłego miesiąca - wówczas wynosiło 42,1 proc.

Drugie miejsce w rankingu zaufania przeprowadzonym na zlecenie Onetu zajmuje premier Mateusz Morawiecki - ufa mu 41,7 proc. respondentów. Na brak zaufania wskazało 47,3 proc., a 10,6 proc. badanych wybrało wariant "neutralny". Premier zanotował lekki wzrost zaufania w stosunku do ubiegłego miesiąca (wówczas ufało mu 40,5 proc. badanych), jednocześnie zmalał odsetek osób deklarujących brak zaufania (z 49,9 proc.).

ycipk-389tlb

Trzeci na podium znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz. Jest najlepiej ocenianym politykiem spośród liderów partii opozycyjnych. Ufa mu 40,6 proc. respondentów IBRiS, nie ufa - zaledwie 28 proc., a neutralny stosunek deklaruje 20,8 proc.

CZYTAJ TEŻ: Prezydent na diecie. Andrzej Duda szykuje formę na wybory

Spadek Tuska. Duma: "Im mniej go w kraju, tym niższe notowania"

Poza podium w tym miesiącu znalazł się Donald Tusk.

ycipk-389tlb

Jak zauważa prezes IBRiS Marcin Duma w rozmowie z Onetem, szef Rady Europejskiej zaliczył jeden z największych spadków zaufania.

Byłemu premierwi ufa 38,3 proc., na brak zaufania wskazuje 49,2 proc., a na neutralność - 11,6 proc.

W badaniu z 8 lutego to Tusk znajdował się na pierwszym miejscu rankingu zaufania, w którym wyprzedzał prezydenta Dudę - wówczas zaufanie do polityka deklarowało 43,8 proc. respondentów.

Za Donaldem Tuskiem uplasował się Robert Biedroń, któremu ufa 37 proc. osób.

ycipk-389tlb

Wśród osób z najmniejszym zaufaniem jest Beata Szydło. Byłej premier nie ufa 58,7 proc. Polaków.

CZYTAJ TEŻ: Dominik Tarczyński rzuca rękawicę Tuskowi. "Jestem gotowy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-389tlb
ycipk-389tlb