Trwa ładowanie...
d19ggi8

Sondaż IBRiS dla Radia Zet: PiS wygrywa z dużą przewagą. Na kolejnych miejscach PO i ruch Kukiza

Gdyby wybory odbywały się w najbliższy weekend, wygrałoby je z dużą przewagą PiS, które uzyskałoby 35,5 proc. głosów - wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET, przeprowadzonego 24 czerwca. Na kolejnych pozycjach znalazły się PO oraz formacja Pawła Kukiza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż IBRiS dla Radia Zet: PiS wygrywa z dużą przewagą. Na kolejnych miejscach PO i ruch Kukiza
(WP, Fot: Andrzej Hulimka)
d19ggi8

Obecnie rządzącą partię, która zajęła w sondażu drugie miejsce, popiera 24 proc. badanych. Zajmujący trzecie miejsce ruch Kukiza poparło 18,3 proc. ankietowanych.

5-proc. próg wyborczy przekroczyłoby jeszcze ugrupowanie Ryszarda Petru NowoczesnaPL, które uzyskało 5,2 proc. głosów.

W Sejmie nie znalazłyby się PSL ani SLD, które otrzymały odpowiednio 4,2 i 2,9 proc. głosów. Partia KORWiN uzyskała poparcie na poziomie 1,6 proc. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły 1 proc.

d19ggi8

Frekwencja wyniosłaby 55,6 proc.

Sondaż Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24

Także z przeprowadzonego dzień wcześniej sondażu Millward Brown wynika, że obecnie faworytem do wygranej w wyborach parlamentarnych jest PiS, które uzyskało w badaniu 33 proc. głosów. Podobny, jak w sondażu IBRiS, wynik, uzyskała PO - 23 proc. poparcia. Ugrupowanie Pawła Kukiza byłoby trzecią siłą w Sejmie z poparciem 19 proc. ankietowanych.

Do Sejmu dostałyby się też NowoczesnaPL z 8 proc. głosów oraz PSL z 5 proc. Progu wyborczego nie przekroczyłby SLD, który poparło 4 proc. ankietowanych.

d19ggi8

Podziel się opinią

Share
d19ggi8
d19ggi8
Więcej tematów