Trwa ładowanie...
d2jh1q9

Sondaż. Donald Tusk podjął dobrą decyzję? Polacy o jego rezygnacji

Donald Tusk zrezygnował ze startu w wyborach prezydenckich 2020. Czy podjął dobrą decyzję? Przeprowadzono sondaż, z którego wynika, że Polacy dobrze oceniają jego ruch.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk, szef Rady Europejskiej oraz były premier
Donald Tusk, szef Rady Europejskiej oraz były premier (East News)
d2jh1q9

Kadencja Donalda Tuska jako szefa Rady Europejskiej kończy się w grudniu 2019 roku. Spekulowano, że były premier będzie chciał wystartować w wyborach prezydenckich 2020. Jednak polityk niedawno podjął decyzję w tej sprawie.

- Podjąłem decyzję, że nie będę startował w nadchodzących wyborach prezydenckich. Możemy wygrać te wybory, ale musi być to kandydatura nieobciążona bagażem trudnych i niepopularnych decyzji - powiedział Donald Tusk w rozmowie z dziennikarzami.

Jak wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej", 41 proc. badanych ocenia decyzję Donalda Tuska ws. wyborów "zdecydowanie dobrze", 24 proc. - "raczej dobrze", 9 proc. - "raczej źle", 6 proc. - "zdecydowanie źle". 12 proc. nie potrafiło się odnieść do tej kwestii.

d2jh1q9

Kamiński chwali gest Morawieckiego: Tusk powinien przyjechać

Z rezygnacji byłego premiera najbardziej cieszą się wybory Konfederacji (92 proc.) oraz PiS oraz Zjednoczonej Prawicy (82 proc.). Co ciekawe podobne uważa 70 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej oraz 70 proc., Lewicy – 70 proc. oraz PSL–Kukiz'15 – 72 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Rzeczpospolita"

d2jh1q9

Podziel się opinią

Share

d2jh1q9

d2jh1q9
Więcej tematów