Trwa ładowanie...
d1fyjoi

Sondaż dla "Faktów": PiS się umacnia, PO słabnie, SLD powraca

Najnowszy sondaż, przeprowadzony przez Kantar MillwardBrown na zlecenie "Faktów" TVN pokazuje, że poparcie dla PiS wciąż rośnie. Partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyłaby prawie 40 proc. głosów. Słabnie natomiast poparcie dla PO, która mogłaby liczyć na głosy 20 proc. wyborców. Ugrupowanie Pawła Kukiza znalazłoby się na granicy progu wyborczego, a do Sejmu wróciłby Sojusz Lewicy Demokratycznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Według najnowszego sondażu PiS wygrałby wybory.
Według najnowszego sondażu PiS wygrałby wybory. (TVN24/x-news, Fot: tvn24)
d1fyjoi

Respondentów zapytano w badaniu, na kogo oddaliby swój głos, jeżeli wybory odbyłyby się 27 grudnia. Szacowana frekwencja wynosiła 52 proc.

PiS się umacnia, PO słabnie

Głosy na wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Porozumienia oddałoby aż 38 proc. ankietowanych. To wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim sondażem.

d1fyjoi

Na poparcie 20 proc. badanych mogłaby liczyć Platforma Obywatelska. Partia Grzegorza Schetyny zanotowała tym samym spadek poparcia o 2 punkty procentowe.

W sejmowych ławach zasiedliby jeszcze politycy Nowoczesnej, których partia uzyskała 8 proc. poparcia. Na takie samo poparcie mógłby liczyć Sojusz Lewicy Demokratycznej, dzięki czemu lewica wróciłaby do Sejmu. Ostatnim ugrupowaniem powyżej progu wyborczego byłby Kukiz'15 z 6 proc. głosów.

Źródło: TVN24

d1fyjoi

Podziel się opinią

Share
d1fyjoi
d1fyjoi
Więcej tematów