Trwa ładowanie...
d4cs0qt

Sondaż CBOS: PiS - 37 proc., PO - 18 proc. Cztery partie w Sejmie

• CBOS: wzrost poparcia dla PiS o 3 punkty procentowe do 37 proc.
• W Sejmie znalazłyby się jeszcze: PO, Nowoczesna i Kukiz'15
• 64 proc. ankietowanych zadeklarowało chęć udziału w wyborach
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż CBOS: PiS - 37 proc., PO - 18 proc. Cztery partie w Sejmie
(Newspix, Fot: DAMIAN BURZYKOWSKI)
d4cs0qt

37 proc. badanych deklarujących udział w wyborach, oddałoby w marcu głos na PiS, 18 proc. - na PO; 17 proc. - na Nowoczesną - wynika z sondażu CBOS. Do Sejmu weszłaby także formacja Kukiz'15 z poparciem 8 proc.

PiS (wraz z Polską Razem i Solidarną Polską) zyskało 3 pkt. proc. w porównaniu do badania z lutego. PO zyskała 4 pkt. proc. Poparcie dla Nowoczesnej spadło o 2 pkt. proc. Notowania Kukiz'15 pogorszyły się o 3 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim sondażem.

Pozostałe partie znalazłyby się poza Sejmem, w tym PSL (3 proc). Poparcie dla PSL wzrosło o 1 pkt proc. 3 proc. badanych poparło SLD (bez zmian), a po 2 proc. otrzymałyby Partia Razem (bez zmian) i KORWiN (spadek o 1 pkt proc).

d4cs0qt

W marcu zamiar głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu zadeklarowało 64 proc. badanych; to mniej o 3 pkt. proc. w porównaniu z badaniem przeprowadzonym w lutym. Nie wiem, czy wziąłbym (wzięłabym) udział w wyborach - tak odpowiedziało 13 proc. ankietowanych. Na pewno w wyborach nie wzięłoby udziału 23 proc. badanych.

Brak skrystalizowanych preferencji partyjnych deklaruje 8 proc. potencjalnych uczestników wyborów.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 2-9 marca na liczącej 1034 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

d4cs0qt

Podziel się opinią

Share

d4cs0qt

d4cs0qt
Więcej tematów