Trwa ładowanie...
d17y32w

Sondaż CBOS: notowania rządu Donalda Tuska najgorsze w tym roku

23% Polaków deklaruje się jako zwolennicy rządu Donalda Tuska, podczas gdy miesiąc wcześniej było to 26%. Jednocześnie wyraźnie wzrosła i tak już liczna grupa przeciwników gabinetu (z 38% do 44%). Samego Donalda Tuska popiera zaledwie 26% respondentów. Obecne notowania urzędującego gabinetu i premiera są najsłabsze w tym roku - wynika z sondażu CBOS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk
Donald Tusk (WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d17y32w

Sierpniowe notowania rządu to jedne z gorszych (a w niektórych aspektach najgorsze) w tym roku. Wprawdzie oceny wyników jego działalności i polityki gospodarczej nie odbiegają zbytnio od ubiegłomiesięcznych, jednak obecnie zauważalnie częściej niż w lipcu niezadowolenie Polaków budzi zarówno sam gabinet, jak i stojący na jego czele premier Donald Tusk

Od ubiegłego miesiąca minimalnie wzrósł odsetek badanych negatywnie oceniających wyniki działalności rządu (o 3 punkty, do 62%), natomiast grupa tych, którzy wyrażają opinie pozytywne, nie zmieniła się w sposób istotny (25%).

Gorszy niż miesiąc temu, co więcej - najgorszy z zarejestrowanych w tym roku, jest społeczny odbiór premiera. Zmniejszyła się grupa osób deklarujących zadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Donald Tusk (o 3 punkty, do 26%), jednocześnie zwiększyła się i tak już znaczna liczba niezadowolonych (z 55% do 60%).

d17y32w

Nieznacznie gorzej niż w lipcu postrzegana jest polityka gospodarcza obecnego gabinetu, chociaż to już drugi z rzędu miesiąc, w którym niezadowolenie społeczne w tym względzie wzrasta. Obecnie dwie trzecie Polaków (66%, o 2 punkty więcej niż w lipcu) uważa, że polityka rządu nie stwarza szansy poprawy sytuacji gospodarczej, natomiast ponad jedna piąta (22%, spadek o 2 punkty) jest przeciwnego zdania.

Sondaż przeprowadzono w dniach 19–25 sierpnia 2014 roku na liczącej 980 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski

d17y32w

Podziel się opinią

Share
d17y32w
d17y32w
Więcej tematów