Trwa ładowanie...
d1kua8s

Somalia: amerykański zwiad wojskowy w Baidoa

Dziewięciu amerykańskich wojskowych w tajemnicy odwiedziło w ostatnich dniach Somalię, prowadząc tam rozmowy z przywódcami rebeliantów.

d1kua8s
d1kua8s

Informację o amerykańskim wojskowym zwiadzie w somalijskim mieście Baidoa - 240 km na zachód od stolicy kraju Mogadiszu - podał we wtorek brytyjski Daily Telegraph. Potwierdziły ją koła wojskowe w Nairobi.

Amerykańscy wojskowi rozmawiali na miejscu z przywódcami rebelianckiego ruchu Armii Oporu Rahanwain, a także - w niedzielę - spotkali się w tym samym miejscu z oficerami armii etiopskiej.

Agenci amerykańskiego wywiadu poszukują w Somalii informacji na temat obozów terrorystów, powiązanych z al-Qaedą. W Somalii znajduje się baza organizacji fundamentalistów islamskich Al-Ittihad, umieszczonej przez administrację amerykańską na liście ugrupowań terrorystycznych. Grupa ta ma ma być związana z organizacją Osamy bin Ladena.

Somalia znajduje się na amerykańskiej liście państw, popierających terroryzm. Zdaniem waszyngtońskich obserwatorów, może stać się kolejnym - po Afganistanie - celem kampanii antyterrorystycznej. (jask)

d1kua8s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kua8s
Więcej tematów