Trwa ładowanie...
d4jk3kw

Soczi jak twierdza. Co się dzieje przed igrzyskami?

Agenci FBI pomogą Rosjanom w utrzymaniu bezpieczeństwa podczas zimowych Igrzysk Olimpijskich. Jak twierdzą rosyjscy dziennikarze, Soczi zamieniono w doskonale chronioną twierdzę, do której nawet mysz się nie prześlizgnie.

Share
d4jk3kw

Amerykańscy specjaliści będą wspierać działania wywiadowcze rosyjskich służb, aby nie dopuścić do zamachów terrorystycznych. Natomiast w Soczi już od wielu miesięcy działają jednostki specjalne Federalnej Służby Bezpieczeństwa, policji i wojska. Szczególnie chronione są obiekty sportowe, na których będą rozgrywane zawody zimowych Igrzysk.

Od czwartku ulice miasta patroluje także 410 Kozaków. Do Kraju Krasnodarskiego wysłano ponad 2 tysiące ratowników z ministerstwa do spraw sytuacji nadzwyczajnych.

Reżim operacji antyterrorystycznej

Tymczasem w dwóch rejonach Kraju Stawropolskiego, na południu Rosji, wprowadzono "reżim operacji antyterrorystycznej" - rodzaj stanu wyjątkowego. Decyzję tę podjęto po znalezieniu tam czterech samochodów osobowych z ciałami pięciu zastrzelonych mężczyzn.

W dwóch autach zainstalowane były również bomby domowej produkcji. Jak donoszą agencje, na wszystkich rosyjskich lotniskach zaostrzono także środki bezpieczeństwa.

Kraj Stawropolski graniczy bezpośrednio z Krajem Krasnodarskim, w którym już 7 lutego rozpoczną się zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi.

- W środę między godz. 0.30 a 19.30 w dwóch miejscowościach kirowskiego i predgornego rejonu Kraju Stawropolskiego znaleziono cztery pojazdy łada z ciałami pięciu zastrzelonych mężczyzn - poinformował lokalny Sztab Operacyjny.

d4jk3kw

Podziel się opinią

Share
d4jk3kw
d4jk3kw
Więcej tematów