Trwa ładowanie...

Socjolog chwali zakaz handlu u Rydzyka. "Wróci normalnie funkcjonująca rola ojca i matki"

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ograniczającą handel w niedziele. W rozmowie z Radiem Maryja socjolog Grzegorz Wiński pochwalił tę decyzję, stwierdzając, że dzięki niej "znowu wystąpią normalne role społeczne".

Share
Socjolog chwali zakaz handlu u Rydzyka. "Wróci normalnie funkcjonująca rola ojca i matki"
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Agnieszka Kosiec
d1f2yym

Specjalista, który często gości w rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka i jego telewizji, wypowiedział się na temat ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Andrzej Duda właśnie złożył pod nią swój podpis, co zdaniem Wińskiego poprawi relacje rodzinne Polaków.

– Polskie społeczeństwo musi nauczyć się teraz, jak normalnie funkcjonować wówczas, gdy mamy do dyspozycji czas wolny, jak zagospodarować czas wolny i jak to zrobić umiejętnie, aby prorodzinne elementy były akcentowane, aby więzy rodzinne były wzmacniane – powiedział socjolog. Dodał, że z czasem "znowu wystąpią normalne role społeczne, gdzie pojawi się z powrotem normalnie funkcjonująca rola ojca i matki".

Wiński zasłynął m.in. wypowiedzią, również na antenie Radia Maryja, o manifestacji KOD przed Trybunałem Konstytucyjnym w grudniu 2015 r. – To próba zdyskredytowania PiS – stwierdził wówczas. Socjolog publicznie krytykował też Donalda Tuska czy Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Nowe prawo wprowadza zakaz handlu od 1 marca 2018 r. Zgodnie z nim najpierw z handlu zostaną wyłączone dwie niedziele w miesiącu (handlować będzie można w pierwszą i ostatnią).

d1f2yym

Podziel się opinią

Share
d1f2yym
d1f2yym
Więcej tematów