WP
WP

SN: "kłamstwo lustracyjne" b.senatora Mokrzyckiego

Sąd Najwyższy ostatecznie utrzymał w czwartek orzeczenie stwierdzające "kłamstwo lustracyjne" byłego senatora SLD Jerzego Mokrzyckiego. Jego kasacja została oddalona jako "oczywiście bezzasadna".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Mokrzycki nie jest już senatorem, obecnie piastuje funkcje samorządowe na Pomorzu. Stracił mandat po prawomocnym orzeczeniu Sądu Apelacyjnego stwierdzającym zatajenie w oświadczeniu lustracyjnym związków ze specsłużbami PRL. Od tego czasu obowiązuje go 10-letni zakaz pełnienia niektórych funkcji publicznych, m.in. posła i senatora.

Wiosną 2000 r. sąd uznał, że Mokrzycki był świadomym i tajnym współpracownikiem organów bezpieczeństwa. Sąd stwierdził, że materiał dowodowy pozwolił na "stanowcze dojście do konkluzji, że Mokrzycki nawiązał współpracę z SB w 1971 roku i zakończył ją w 1976 roku". Mokrzycki określił wyrok jako skandal i już wtedy zapowiedział kasację.

W czwartek Sąd Najwyższy po toczącej się za zamkniętymi drzwiami rozprawie oddalił jego kasację jako "oczywiście bezzasadną", co oznacza ostateczne zamknięcie tej sprawy. (an)

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP