Trwa ładowanie...

Smog nad centrum Polski. Normy przekroczone nawet 4-krotnie

Mieszkasz na warszawskim Ursynowie, Pradze czy Bemowie? A może we Wrześni w Wielkopolsce lub we Włocławku? Lepiej nie wychodź z domu i nie wietrz mieszkania. Stężenie pyłu zawieszone PM 10 i PM 2,5 jest niezwykle wysokie.

Share
Smog nad centrum Polski. Normy przekroczone nawet 4-krotnieŹródło: airly.eu
d2r9lnl

Po godzinie 9 wielu warszawiaków otrzymało ostrzeżenie od Warszawskiego Indeksu Powietrza, działającego pod auspicjami ratusza. "W Warszawie notuje się wysokie stężenie pyłu zawieszonego PM 10. jeśli sytuacja meteorologiczna nie ulegnie zmianie, dobowe stężenie pyłu zawieszonego PM 10 może przekroczyć dziś (27.01.2019 r.) warszawski poziom alarmowanie (100 μg/m3)" - czytamy w rozsyłanym SMS-ie.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Pomarańczowy alert obowiązuje dla dzielnic Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola i Żoliborz.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Z informacji zawartych na stronie Warszawskiego Indeksu Powietrza wynika, że stacje pomiarowe na Ursynowie i przy ul. Niepodległości w Centrum wskazują już na czwarty, najwyższy stopień zanieczyszczeń. Stężenie PM 10, a także PM 2,5 przekroczyło już znacznie w obu miejscach 100 μg/m3.

Nie tylko Warszawa ma obecnie problem z zanieczyszczeniem powietrza. O ile mieszkańcy południowej Polski mogą tym razem odetchnąć głębiej, o tyle w centrum kraju w wielu miejscowościach lepiej nie wychodzić z domu.

d2r9lnl

Według danych na stronach airly.eu, aqicn.org stężenie zanieczyszczeń przekracza w niektórych miejscowościach normy nawet czterokrotnie!

airly.eu
Źródło: airly.eu
d2r9lnl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r9lnl
d2r9lnl
Więcej tematów