Trwa ładowanie...

Smog Kraków i Katowice 26 listopada 2019. Sprawdź jakość powietrza

Stacje pomiarowe w Krakowie i Katowicach codziennie badają poziom smogu nad miastami południa Polski. Sprawdź, ile dziś wynosi stężenie pyłów w powietrzu. Czy bezpiecznie dziś wyjść z domu?

Smog Kraków i Katowice 26 listopada 2019. Sprawdź jakość powietrzaŹródło: iStock.com, fot: Tomeyk
dslkqso
dslkqso

Kraków. Smog 26 listopada

Aby poznać poziom smogu w Krakowie, codziennie sprawdzamy wyniki ze stacji pomiarowej w alei Krasińskiego. Dziś o 7:00 rano poziom stężenia pyłów rozproszonych jest następujący:

  • PM2.5 – 39 µg/m³ (156 procent normy)
  • PM10 – 60 µg/m³ (120 procent normy)

W rejonie alei Krasińskiego jakość powietrza jest umiarkowana – podaje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska Kraków. Pozostałe krakowskie stacje – na ulicy Dietla czy w Bronowicach – podają, tak jak wczoraj, niższe wyniki. Stacja w Kurdwanowie odnotowuje o godzinie 7:00:

  • PM2.5 – 25 µg/m³ (100 procent normy)
  • PM10 – 26 µg/m³ (52 procent normy)

Im dalej od centrum Krakowa, tym mniej zanieczyszczone powietrze. Każdy oddech niesie ze sobą mniej toksyn. Normy w centrum miasta już rano zostały przekroczone, więc lepiej nie przebywać zbyt długo poza domem.

Katowice. Smog 26 listopada

O godzinie 7:00 rano 26 listopada stacja pomiarowa w Katowicach, na ulicy Kossutha, podaje, że stan powietrza jest umiarkowany. Wskaźniki zanieczyszczeń:
PM2.5 – 40 µg/m³ (160 procent normy)
PM10 – 59 µg/m³ (118 procent normy)

dslkqso

Normy smogowe w Katowicach także dzisiaj są przekroczone. Wyniki o godzinie 7:00 prawie się nie zmieniły w porównaniu z wczoraj. W Rybniku i Czechowicach-Dziedzicach jakość powietrza jest również umiarkowana. Dobra jakość powietrza panuje w Gliwicach, Zabrzu, Tychach i Dąbrowie Górniczej.

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Bartosz Marczuk pokazał przerażające wyliczenia emerytur. Reakcja Bielana

dslkqso
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dslkqso
Więcej tematów