Trwa ładowanie...
d3spqq4

Śmiertelny wypadek w Krępie - 53-latek spadł na betonowy chodnik

Do śmiertelnego wypadku doszło w Krępie (woj. łódzkie). 53-latek podczas remontu dachu spadł wprost na betonowy chodnik z wysokości 6 metrów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śmiertelny wypadek w Krępie - 53-latek spadł na betonowy chodnik
(WP.PL, Fot: Janek Stanisławski)
d3spqq4

- O godzinie 10.00 dyżurny poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku do jakiego doszło na terenie jednej z posesji w miejscowości Krępa gmina Poddębice. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że 53-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego, podczas wykonywania prac związanych z zakładaniem dachu na remontowanym budynku mieszkalnym, z nieustalonych dotąd przyczyn spadł z wysokości 6 metrów wprost na betonowy chodnik - poinformowała asp. Elżbieta Tomczak z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach.

Mężczyzna zmarł. Lekarz pogotowia, który przybył na miejsce, stwierdził zgon mężczyzny. - Zwłoki 53-latka zostały zabezpieczone do dyspozycji prokuratury - wyjaśniła asp. Tomczak.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

d3spqq4

Komunikat policji o pracy na wysokościach

Praca na wysokościach wiąże się z ogromnym ryzykiem, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą nieodpowiednie warunki atmosferyczne, przestarzały, zniszczony sprzęt oraz brak odpowiedniego zabezpieczenia. Wtedy niebezpieczeństwo upadku z dachu staje się realnym zagrożeniem. Można jednak temu w bardzo prosty sposób zapobiec.

Należy przede wszystkim pamiętać, że wejście na dach powinno być poprzedzone starannym przejrzeniem sprzętu – upadki bowiem mogą być spowodowane nawet niestabilnie ustawioną drabiną oraz drabiną o śliskich szczeblach. Kiedy już dokonamy przeglądu sprzętu, powinniśmy zabezpieczyć przestrzeń, na której wykonywane są prace dachowe. Mowa tu przede wszystkim o różnego rodzaju barierkach ochronnych przy obwodzie dachu, półkach na dachach stromych oraz innych pomostach zabezpieczających.

Dodatkiem do tego typu przyrządów będą na pewno specjalnie przygotowane dla dekarzy szelki bezpieczeństwa z linką bezpieczeństwa i urządzeniem samohamującym lub samozaciskowym, mocowane do dachu, które chronią dekarza przed nagłym ześlizgnięciem z dachu.

d3spqq4

Podziel się opinią

Share
d3spqq4
d3spqq4