Trwa ładowanie...
d2zfvbb

Śmiertelny wypadek przy wyładunku towaru. Zmarł mężczyzna porażony prądem

Tragiczny wypadek przy młynie w miejscowości Ujazd Górny (woj. dolnośląskie). Kierowca wywrotki został porażony prądem, gdy podniesiona skrzynia ładunkowa dotknęła linii wysokiego napięcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śmiertelny wypadek przy wyładunku towaru. Zmarł mężczyzna porażony prądem
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d2zfvbb

Do zdarzenia doszło dziś w godzinach porannych. Pod spichlerz młyna w Ujeździe Górnym (pow. średzki) podjechała wywrotka, prawdopodobnie chcąc wyładować przewożony towar – wtedy doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

- Podnoszona skrzynia ładunkowa pojazdu zahaczyła o znajdujące się ponad nią linie wysokiego napięcia. W wyniku tego porażony prądem został kierowca wywrotki – relacjonuje Wirtualnej Polsce asp. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Na miejscu pojawiła się ekipa pogotowia ratunkowego. Niestety, mimo prowadzonej przez ponad godzinę reanimacji, mężczyzna zmarł.

d2zfvbb

Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. Sprawą zajęła się również prokuratura oraz Okręgowa Inspekcja Pracy we Wrocławiu.

Od początku roku 2015 r. do OIP we Wrocławiu zgłoszono dziewięć śmiertelnych wypadków przy pracy. W 14 przypadkach poszkodowani odnieśli ciężkie obrażenia. W połowie stycznia 2015 r. do tragicznego wypadku doszło w kopalni „Rudna” w Polkowicach (woj. dolnośląskie). Górnik został uwięziony w przenośniku taśmowym. Niestety, nie udało się go uratować.

Michał Dzierżak, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2zfvbb

Podziel się opinią

Share
d2zfvbb
d2zfvbb