Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Śmiertelny wypadek przy wyładunku towaru. Zmarł mężczyzna porażony prądem

Tragiczny wypadek przy młynie w miejscowości Ujazd Górny (woj. dolnośląskie). Kierowca wywrotki został porażony prądem, gdy podniesiona skrzynia ładunkowa dotknęła linii wysokiego napięcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śmiertelny wypadek przy wyładunku towaru. Zmarł mężczyzna porażony prądem
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)

Do zdarzenia doszło dziś w godzinach porannych. Pod spichlerz młyna w Ujeździe Górnym (pow. średzki) podjechała wywrotka, prawdopodobnie chcąc wyładować przewożony towar – wtedy doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

- Podnoszona skrzynia ładunkowa pojazdu zahaczyła o znajdujące się ponad nią linie wysokiego napięcia. W wyniku tego porażony prądem został kierowca wywrotki – relacjonuje Wirtualnej Polsce asp. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Na miejscu pojawiła się ekipa pogotowia ratunkowego. Niestety, mimo prowadzonej przez ponad godzinę reanimacji, mężczyzna zmarł.

Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. Sprawą zajęła się również prokuratura oraz Okręgowa Inspekcja Pracy we Wrocławiu.

Od początku roku 2015 r. do OIP we Wrocławiu zgłoszono dziewięć śmiertelnych wypadków przy pracy. W 14 przypadkach poszkodowani odnieśli ciężkie obrażenia. W połowie stycznia 2015 r. do tragicznego wypadku doszło w kopalni „Rudna” w Polkowicach (woj. dolnośląskie). Górnik został uwięziony w przenośniku taśmowym. Niestety, nie udało się go uratować.

Michał Dzierżak, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów