Trwa ładowanie...

Śmiertelny wypadek na A1. Aresztowany kierowca audi

Kierowca audi podejrzany o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym na autostradzie A1 został aresztowany. W wypadku zginął 51-letni łodzianin. Kierowca i pasażer uciekli z miejsca zdarzenia.

Share
Śmiertelny wypadek na A1. Aresztowany kierowca audi
Źródło: lodz.policja.gov.pl
d3hwzap

Kierowca audi podejrzany o spowodowanie czwartkowego wypadku na autostradzie A1 w pobliżu Łodzi, został aresztowany na trzy miesiące. Do wypadku doszło w czwartek ok. godz. 5.30 na autostradzie A1 w okolicach Wiśniowej Góry między węzłami Łódź Górna i Łódź Wschód. W wypadku zginął 51-letni łodzianin. Kierowca i pasażer uciekli z miejsca wypadku.

"Gdy zobaczyli co się stało, zdecydowali się uciec"

31-letni mężczyzna, który prowadził audi i 35-letni pasażer po kilkunastu godzinach zgłosili się na policję w Częstochowie. Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, gdy tuż po wypadku zobaczyli, co się stało, poczuli przerażenie i zdecydowali się uciec: "Zatrzymali tira, kierowca jechał do Częstochowy. Wysiedli przed Częstochową. Wówczas, po przemyśleniu, podjęli decyzję, że zgłoszą się do organów ścigania".

d3hwzap

31-latkowi został postawiony zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, połączony z ucieczką z miejsca zdarzenia. Grozi mu do 12 lat więzienia. Wcześniej był karany za jazdę samochodem po pijanemu i prowadzenie auta bez uprawnień.

Drugiemu z mężczyzn, 35-letniemu pasażerowi audi, postawiono zarzut posiadania narkotyków. W samochodzie i w jego pobliżu znaleziono torebki tzw. dilerki z białym proszkiem oraz puszki po piwie.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński zniknął

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hwzap

Podziel się opinią

Share
d3hwzap
d3hwzap
Więcej tematów